Strona główna   Galeria      Szukaj   Listy gatunkowe   OTOP   Testy   Atlas Ptaków   Forum   Użytkownicy   Rejestracja   Zaloguj   Regulamin   FAQ   UWAGA cookie!

¤ Wszystkie zdjęcia


ŁozówkaWszelkie prawa do tej fotografii są własnością jej autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie jej w jakiejkolwiek formie jest zabronione.
USTAWA z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych

« Wstecz - Dalej »

Nazwa polska ptaka: Łozówka
Nazwa naukowa ptaka: Acrocephalus palustris
Nazwa angielska ptaka: Marsh Warbler
Kategoria: Drapieżniki, Sowy
Data wykonania zdjęcia: 2009-06-21
Opis zdjęcia:
Wysłał: Piotr70
Wysłany: 2009-06-24, 11:24
Odsłon: 932
Komentarze: 6
Poleceń: 0
Wysłał: woodsman (347) @ 2009-06-24, 14:04
Troszkę za ciemne ma skoki co mogłoby sugeroiwać, że to trzcinniczek. Dodatkowo poza ptaka i brak widoczności pokryw wierzchnich skrzydeł sprawę utrudnia. Gdybym go słyszał to bym mógł zweryfikować czy mam rację, a tak...;-(


 
Wysłał: Piotr70 (32) @ 2009-06-24, 17:18
Wiem,że akurat te dwa gatunki są ciężkie do odróżnienia.Ja tego zupełnie się nie podejmuję,ponieważ choć jestem już mocno dorosły wiekiem,to jednak ptasio-zielony :).Natomiast jest jeden szkopuł!Otóż ptaszek był wabiony głosem łozówki(oryginalne nagranie,zakupione w fachowym wydawnictwie,więc na pewno łozówka) i reagował mocno!Więc teraz czy jest taka opcja,że na śpiew łozówki mógł tak reagować też trzcinniczek?Zupełnie tego nie wiem :)))


 
Wysłał: Piotr70 (32) @ 2009-06-24, 17:24
choć mam też zdjęcia łozówki z innego stanowiska i tamta,zachowywała się o tyle inaczej,że trzymała się mocno luźnych krzewów w pobliżu wody i za nic w świecie nie mogłem jej wywabić na trzcinowisko obok,lub na łąkę...czyli ten fakt wskazywałby,że to jednak jest trzcinniczek,bo ten z kolei,przebywał w niewielkim skupisku trzcin,które było na otwartej łące...ale może niech się wypowiedzą inni :)


 
Wysłał: woodsman (347) @ 2009-06-24, 19:06
No z tym wabieniem to koledzy bardzo mocno UWAŻAJCIE, a w szczególności w okresie lęgowym. Wiele z ptaszków to terytorialiści i za nic w świecie nie tolerują ani rywali własnego gatunku ani ptaszków, które stanowią chociażby konkurencję w stołówce. Dlatego też często piecuszek przegania pierwiosnka, a rokitniczka np.: łozówkę itp. Jest to oczywiście dobra metoda do zwabienia ptaka, ale nie mając odpowiedniej wiedzy dotyczącej danego gatunku robicie często więcej szkody niż warte jes wasze zdjęcie ptaka. Powstrzymajcie czasami swoje ambicje i powstrzymajcie ogromne parcie i ciśnienie na fotkę.
Z ptasim pozdrowieniem...... 
Wysłał: Piotr70 (32) @ 2009-06-24, 20:41
robię to przez chwilę,bez żadnej szkody dla ptaka,nie opuszcza on swojego rewiru,nie ucieka,nie jest spłoszony,nie jest wystraszony...mam całkowity i absolutny szacunek dla przyrody,którą kocham i interesuję się od dziecka,a jestem już mocno dorosłym facetem i nie interesuje mnie tani poklask,który miałbym zdobyć w jakiejś galerii internetowej :)...na tej samej zasadzie apeluję,do wszystkich fotografujących,aby w okresie lęgowym,nie przesadzali z czajeniem,tropieniem,budowaniem bud i innymi działaniami,bo każde z nich może wyrządzić krzywdę ;))),umiar we wszystkim,pozdrawiam serdecznie


 
Wysłał: woodsman (347) @ 2009-07-13, 11:15
Dopisze coś jeszcze bardzo ważnego - nie tylko do Twojej wiadomości ale także innych, którzy biorą się w szranki z dziką przyrodą. Zdobycze techniki - tak, ale również wiedza... Nie jest aż tak bardzo istotne czy ptak zareagował na odgłos trzcinniczka, czy łozówki - najważniejsze to wsłuchać się JAKIE ON WYDAJE DZWIĘKI!!!. Tylko to może dać Ci pewność z jakim gatunkiem masz do czynienia. Problemem jest także wiek ptaszka. Podloty niestety żadko potrafię w pierszych miesiącach pięknie trelować. Zazwyczaj jest to tylko popiskiwanie trzeszczenie i cmokanie, które ma za zadanie przywołanie rodzica z żarełkiem. Pozdrawiam wszystkich


» Ostatnio zmieniony przez woodsman 2009-07-13, 11:16, w całości zmieniany 1 raz


 
Sortuj:Powered by Photo Album Addon 2.0.51 © 2002-2003Smartor

kontakt: galeria@ptaki-foto.pl

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 23

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group designed by szpak