Strona główna   Galeria      Szukaj   Listy gatunkowe   OTOP   Testy   Atlas Ptaków   Forum   Użytkownicy   Rejestracja   Zaloguj   Regulamin   FAQ   UWAGA cookie!

FOTOGRAFICZNA GALERIA PTAKÓW FOTOPTAKI Strona Główna

Autor Wiadomość
  Temat: Zezwolenie na użycie fotografii
darik

Odpowiedzi: 45
Wyświetleń: 36211

PostForum: Komunikaty i ogłoszenia Redakcji   Wysłany: 2012-02-24, 13:59   Temat: Zezwolenie na użycie fotografii
Wyrażam zgodę na użycie moich fotografii, jeżeli każda z nich będzie opatrzona imieniem i nazwiskiem autora.
  Temat: Twój skrzydlaty okaz tego lata
darik

Odpowiedzi: 77
Wyświetleń: 63085

PostForum: Konkursy FOTOPTAKI   Wysłany: 2011-08-30, 17:38   Temat: słowik rdzawy
Poziom zdjęć i opwiadanek jest wysoki ale że i ja upolowałem niedawno swojego dawno wyczekiwanego modela więc wystartuję :)

Słyszałem go często, ale widziałem niestety tylko raz i to jedynie z daleka a na dodatek oczywiście w gęstych krzaczorach. :)
Cierniówki, gajówki, piegże czy kapturki to przy nim całkiem niepłochliwe ptaszki. Pewnego razu kiedy siedziałem w mojej "czatówce" walcząc z komarami usłyszałem znowu jego specyficzne trelowanie. Śpiewał na tyle blisko , głośno i co najważniejsze często że spokojnie dał się nagrać na telefon. W antrakcie słowikowego występu odtworzyłem mu jego nagranie... skutek był taki że na dłuższą chwilę umilkł po czym przefurkotał w sąsiedni nieco bliższy krzak i teraz nadawał wyraźnie głośniej z drugiej strony. Sytuacja powtarzała się kilkakrotnie. Furkotała przede mną ruda strzała i nadawała to z prawego to z lewego kanału. Mowy jednak nie było żeby usiadł choć w pobliżu miejsca gdzie chciałbym go widzieć. Widząc że w ten sposób nic nie osiągnę przestałem z nim "rozmawiać" i tylko słuchałem. Rdzawy oczywiście nadawał dalej tyle tylko że z mniejszą częstotliwością .
Po ok. godzinie koncertu (ten jego głośny terkot słyszę do dzisiaj) w pobliżu nagle zaśpiewała piegża . I to był punkt zwrotny, którego jednak zupełnie się nie spodziewałem. Rudy nagle usiadł na czystej przestrzeni i to dokładnie tam gdzie chciałem. Tak mnie tym zaskoczył, że tylko jakimś cudem zrobiłem dwie klatki a ten przepadł oczywiście w krzakach.. Teraz nerwowe przeglądanie zdjęć, na drugiej tylko rozmazany ogon, na pierwszej .....JEST !
Piegża jak się okazało wyraźnie go sprowokowała., bo nie tylko pojawiła się ale i zaśpiewała na jego terenie. Słowik śpiewał oczywiście dalej ale jego repertuar od tego momentu został już wyraźnie rozbudowany o "piegżowe" trele.

  Temat: Ogród lub pobliski lasek w okresie zimowym
darik

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 5701

PostForum: Ciekawe miejsca do fotografowania ptaków   Wysłany: 2011-03-25, 12:12   Temat: Ogród lub pobliski lasek w okresie zimowym
A dlaczego miałyby uciekać na jej widok :-D
  Temat: Poranna cisza.
darik

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 5440

PostForum: Artykuły   Wysłany: 2011-02-11, 12:26   Temat: Poranna cisza.
Świetnie, bardzo sugestywnie opisane, jak to czytałem to mimowolnie przypomniała mi się moja przygoda.. Podobna aczkolwiek nie tak dramatyczna:)
Zaczęło się podobnie. Też wybrałem się na czaple :) . Początek scenariusza niemal identyczny. Rozłożenie maneli, siatka, czekanie... Byłem przed nimi dużo wcześniej, była zupełna ciemnica i wiedziałem że do tego aby można było myśleć o fotografowaniu potrzeba przynajmniej ze dwie godziny. Powoli noc gubiła swoją czerń a z pobliskiego kościoła zaczęły bić poranne dzwony. Moje modelki zaczęły przylatywać na łowisko. Oczywiście zajęły miejsca zupełnie inne niż sądziłem. Tylko jedna usiadła tuż obok ale niestety za wąskim pasem trzcin. Przeleciała tuż nade mną , zgrabnie ominęła oddzielające nas trzciny i wbiła swoje patykowate nogi w płyciznę. Myślałem że może po jakimś czasie przemieści się jednak w zakres "strzału". Innych modelek tak blisko nie było a ta ani myślała o przejściu w miejsce gdzie chciałbym ją widzieć.
Jak to czapla, przyjęła pozycję, coś tam upolowała (słyszałem plusk) i w końcu zastygła na dłuuuugo w bezruchu. Była ode mnie kilka metrów więc i ja zastygłem a właściwie próbowałem maksymalnie wytrzymać w zaczajeniu tak aby jej nie spłoszyć. Jakakolwiek zmiana pozycji (nawet delikatna) trwała dosłownie dłuuugie minuty ale jakoś mi się udawało pozostać nienamierzonym. W końcu czapla nagle się poderwała i równie nagle skończyły się moje marzenia o czaplich fotkach. Nie dane mi było jednak poprawić niewygodnej pozycji. Niemal w tej samej chwili na trzcinie ok 1 m(!) dosłownie na wprost obiektywu usiadł zimorodek . Popatrzył mi głęboko w oczy poprzez oczka siatki (tak przynajmniej mi się wydawało) potem uznając chyba że wszystko jest ok. zajął się obserwacją płycizny pod nim. To był mój pierwszy zobaczony na żywo zimek. O wykonaniu zdjęcia mowy być nie mogło, mój obiektyw ostrzy od 4m. Zimorodek siedział w optymalnym miejscu , pięknym świetle, kilkakrotnie podlatywał , zmieniał pozycję złowił małą płoteczkę, opukał ją przepisowo, skonsumował, coś tam pokrzyczał. Widziałem nawet łuseczki na jego dziobie...w myślach to nawet widziałem foty których nie zrobiłem. Siedział i polował obok mnie na pewno z dziesięć minut...Pomyślałem nawet że z tej swojej trzciny ma całkiem blisko aby usiąść na obiektywie:)
Nawet nie czułem że było mi cholernie niewygodnie.
  Temat: Gdyby Picasso fotografował ptaki - konkurs fotograficzny
darik

Odpowiedzi: 107
Wyświetleń: 82540

PostForum: Konkursy FOTOPTAKI   Wysłany: 2011-02-08, 18:21   Temat: Gdyby Picasso fotografował ptaki - konkurs fotograficzny
27. "Jeździec bez głowy"


  Temat: Gdyby Picasso fotografował ptaki - konkurs fotograficzny
darik

Odpowiedzi: 107
Wyświetleń: 82540

PostForum: Konkursy FOTOPTAKI   Wysłany: 2011-01-27, 17:53   Temat: Gdyby Picasso fotografował ptaki - konkurs fotograficzny
17.
Okiełznany
  Temat: Gdyby Picasso fotografował ptaki - konkurs fotograficzny
darik

Odpowiedzi: 107
Wyświetleń: 82540

PostForum: Konkursy FOTOPTAKI   Wysłany: 2011-01-25, 13:39   Temat: Gdyby Picasso fotografował ptaki - konkurs fotograficzny
12.
Zielonosiwa abstrakcja


fotografia zrobiona przez ścianę krzaków i zielska, obiektyw lustrzany 500/8
  Temat: Pytanie o obiektyw lustrzany.
darik

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 9226

PostForum: Sprzęt fotograficzny i programy do obróbki zdjęć   Wysłany: 2011-01-21, 15:26   Temat: Pytanie o obiektyw lustrzany.
Tomek ma rację , mam Minoltę 500/8 Reflex , to wg mnie b. dobry obiektyw ma całkiem sprawny AF ale niestety to konstrukcja robiona tylko pod bagnet Minolta/Sony. Sony nadal kontynuuje jego produkcję jako SAL 500 REFLEX.
Cóż bokeh jaki jest każdy widzi :) ) czasami bywa nieobliczalnie piękny czasem jest dość paskudny, czasem nawet trudno stwierdzić że użyty był obiektyw lustrzany..
Osobiście bardzo go lubię, jest lekki (ok 650 g) mały- długość ok 120mm a poprzez to idealny do zdjęć z podchodu. Znam ludzi którzy z powodzeniem (bo zupełnie nie rzuca się w oczy) wykorzystują go do np street foto i fotografii sportowej.
Mógłby mieć limiter i być jaśniejszy ale takie rzeczy to tylko...
Sporo zdjęć z tego obiektywu mozna zobaczyć np. tutaj http://forum.xitek.com/sh...threadid=413697 , z czytaniem może byc problem, moje ptasie fotki też w większości są z MAFa 500/8.
 
Skocz do:  

kontakt: galeria@ptaki-foto.pl

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 16

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group designed by szpak