Strona główna   Galeria      Szukaj   Listy gatunkowe   OTOP   Testy   Atlas Ptaków   Forum   Użytkownicy   Rejestracja   Zaloguj   Regulamin   FAQ   UWAGA cookie!

» Forum Galerii Fotoptaki » Zdjęcie może byc lepsze » Prosze o uwagi - co poprawic

Prosze o uwagi - co poprawic
Autor Wiadomość

GreenEvil
[Usunięty]

Wysłany: 2012-02-19, 00:07   Prosze o uwagi - co poprawic

Ucze sie, nie bic za mocno :oops:
1.

2.

fotosc
gaduła okrutna
Sylwester Cwalinski

Wysłany: 2012-02-19, 04:26   

Wszystko zalezy do jakiego stopnia w fotografii dazysz :) czy to ma byc wycieczka popoludniowa z aparatem i rodzina do parku i przy okazji fotografowanie ptakow i co wyszlo to mam , czy bardziej powazniej chcesz podejsc do tematu ?? jesli tak , to zacznij moze od atlasow
ladny patyk , ladne tlo , wczesne slonce , ptak i ostrosc na glowce:)

a jesli nie , to to co pokazales nam wyzej moze byc :mrgreen: :mrgreen: ale nie pokazuj nikomu tego :)

leszekel 
szara eminencja
czyli nie do ruszenia

Wysłany: 2012-02-19, 08:42   

Sylwek, co Ty chcesz od dziewczyny, drugi kaczor może być,... no prawie :-) W wielu książkach gorsze widziałem :-D

Piotr 
gaduła
Piotr Straznikiewicz

Wysłany: 2012-02-19, 10:17   

Przede wszystkim powiedz mam czym fotografujesz . Jakie są możliwości Twojego sprzętu .

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2012-02-19, 11:15   

Leszku albo chcemy pokazac jak zrobic dobre zdjecia albo Dorota dalej bedzie sie bawic w partyzantke :)
Sylwester napisal dobrze chociaz jest bezposredni co nie ktorych moze draznic ale jak sie go pozna blizej to nie jest taki zły :)
Piotr tez zadal pytanie dobre
z tego cosie zorientowalem juz to puszka to 7d ale jeszcze niewiem jakie szklo prawdpoodobnie cos 70-300 ale to nam musi Dorota napisac :)

to co jest w ksiazkach nas nie interesuje bo to nie nasze zdjecia a tutaj chcemy pomoc dorocie jakja kiedys pomoglem Piotrowi i wychodzi na ludzi :)
malo kto pamieta fotki Piotra z poczatkow :mrgreen:

a dzisiaj ma 2 fote miesiaca z czego ja sie najbardziej ciesze :bravo: a w czym Dorota jest gorsza ??zeby tez miala fotke miesiaca
tylko jak bedziemy pisac ze 2 fotka jest dobra to daleko nie zajdzie :mrgreen:

Piotr 
gaduła
Piotr Straznikiewicz

Wysłany: 2012-02-19, 11:26   

Pozwoliłem sobie sprawdzić na zdjęciu . Tak jak Marek pisał puszka EOS 7 D . Obiektyw EF 70-200 mm f/2,8 l USM + 2,0 x

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2012-02-19, 12:00   

a gdzie to jest napisane ze x2 ?

Hubert Gajda
[Usunięty]

Wysłany: 2012-02-19, 12:06   

Doroto, sam fociłem podobnym, a raczej gorszym zestawem bo szkło takie samo ale podpięte pod 30d. Niestety z ex 2x działa to jak działa i szału prędkości nie będzie. Co można doradzić... fotki dynamiczne jak najbardziej lubię, ale jeśli nie chcesz mieć fotek dynamicznych uciekających ptaków to musisz, albo uzbroić się w cierpliwość i maskowanie, albo starać się w inny sposób podchodzić ptaki. Wiem że Ameryki takim gadaniem nie odkryłem ale wiem że takim zestawem focenie ptaków nie jest łatwe bo przez długi czas najdłuższa ogniskowa jaką miałem to 200mm :mrgreen: Nie ma co się załamywać niepochlebnymi komentarzami na samym początku bo każdy przez to przechodzi. Ja uczę się cały czas i jak czasem dostanę obuchem po głowie od osób bardziej doświadczonych to mi to zawsze na dobre wychodzi :-P Polecałbym Ci skupić się na jakimś jednym konkretnym gatunku (nie za trudnym) i próbować rozgryźć temat jak najlepiej (weź pod uwagę pory dnia/światło... perspektywę itd) Ptaki łatwiej foci się mając te kilkaset mm więcej ale uwierz mi że da się zrobić niezłe zdjęcia 200mm 2.8 a jeśli dopniesz 1,4ex zamiast 2x to będzie lepiej pod względem szybkości celności i jakości.
Pozdrawiam i powodzenia!

fotosc
gaduła okrutna
Sylwester Cwalinski

Wysłany: 2012-02-19, 15:28   

az tak to chyba nikogo nie urazilem :-D zadalem proste pytania i chyba prawidlowe jak na poczatkujaca osobe :)
200mm super szklo , ostatnio caly czas nim fotografuje , czasami z tc 1.4 :lol: a Dorotke moge nauczyc jak przyjedzie do mnie :mrgreen:

Piotra zdjecia pamietam i pamietam nawet jak sie gotowal jak mu komentarz napisalem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Gratuluje Piotr :-D ja zdjec miesiaca sie nie dochrapalem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

GreenEvil
[Usunięty]

Wysłany: 2012-02-19, 17:57   

uf... to ja sprobuje odpowiedziec od poczatku.
@fotosc - zdjecia z rodzinnych spacerkow przeznaczam raczej do albumu ;) Jak ide robic zdjecia to raczej ide sama, niewiele osob lubi wracac ze spacerkow w blocie po uszy ;)
Dzieki za propozycje pomocy, ale co USA mam ciut daleko :mrgreen:

Dalej idac,
Moj sprzet - 7d, 70-200/2.8 + tc2x, dlaczego 2x? Bo mi krooootko do ptactwa wodnego :( na chwile obcna sie wyprztykalam na zmiane body i kupno 400/5.6 sie musi odlozyc (no chyba, ze znajde uzywke w dobrej cenie, to na uszach stane)
A teraz poprawcie mnie jesli zle robie.
Swiatlo: fotografuje albo nad ranem albo przy duzym zachmurzeniu, lub jesli jestem w lesie to w ciagu dnia.
Gatunek: zeszloroczne siedzenie nad woda zaskutkowalo kilkoma moimi wnioskami: a) nie umiem, b) musze zmienic body (zrobione) c) kocham lyski :mrgreen: nad nimi i nad kormoranami chcialabym sie skupic w tym roku.
Dalej idac, dlaczego pokazalam te zdjecia:
1) ostrosc - IMHO w porzadku, wiem, ze podobno tyl ptaka jest nieciekawy, ale jakos ladnie mi sie komponuje kierunek lecenia z perspektywa.
2) wiem, ze trafilam z ostroscia w tylek :oops: co jeszcze jest nie tak?
edit: exif-y w zdjeciach sa.

fotosc
gaduła okrutna
Sylwester Cwalinski

Wysłany: 2012-02-19, 18:53   

to te dwa zdjecia nie byly ze spaceru ????????? ooo to bardzo przepraszam :-) :-) :-) zachowalem sie jak gownierz i to sie wiecxej nie powtorzy :lol: :lol: :lol: (zartuje )

200mm i tc 2 daje 400 , narazie wystarczy , za krotki obiektyw ??? no moze troche , ale i tez nie :lol: raczej to sposob w jaki fotografujesz jest zly :lol: zainwestuj w namiot , krzeselko , kalimata :lol:

Interesuja Cie dwa gatunki , wiec chyba znasz juz ich zachowania , znasz miejsca gdzie przebywaja ,czym sie zywia :lol: :lol: wiec to im podkladaj :-D lub puszczaj ich glos nagrany np w telefonie :lol: :lol:
perspektywa przy ptactwie wodnym powinna byc na ich wysokosci , czyli bardzo nisko :lol: jest to nie wygodne do zrobienia , wiec wskazany jest nabycie wizjera katowego :mrgreen: , mozna tez z ciut wyzszej perspektywy fotografowac , ale wtedy wskazane by bylo miec odbicie danego ptaka w wodzie :mrgreen: :mrgreen:

na temat fotografii mozna pisac i pisac ale mimo wszystko proponuje zaczac od popularnych gatunkow i atlasowych ujec ,jak uznasz zemasz juz dobre ujecie popularniaka , to wtedy kolejny gatunek :mrgreen: oczywiscie podczas jednefo fotograf. potrafi sie sfotografowac inny gatunek :mrgreen: :mrgreen:

GreenEvil
[Usunięty]

Wysłany: 2012-02-19, 19:47   

200mm jest za krotkie ;) stad konwerter 2x. Minus taki, ze zestaw daje sie uzywac dopiero od f/8
fotosc - rozumiem, ze obydwa zdjecia nadaja sie @kosz?

isc bardziej w ta strone? (tak, wiem, ze trzcinki i ze dziob przepalony)

karp1225 
rozkręcam się
Robert Babisz

Wysłany: 2012-02-19, 23:13   

gdyby nie te krzaczory i za wysoka perspektywa było by całkiem ok,no jeszcze może ciut za mocne światło - nieraz nawet na spacerze trzeba zaliczyc glebę :-)

GreenEvil
[Usunięty]

Wysłany: 2012-02-19, 23:58   

Jo.. a sa jakies myki na taki trzcinki? Na tym zbiorniczku sie dzieje kupa fajnych rzeczy... tylko jest plytki i co za tym idzie - caly porosniety....

szycho 
małomówny
Tomasz Szyszko

Wysłany: 2012-02-20, 08:59   

GreenEvil napisał/a:
Jo.. a sa jakies myki na taki trzcinki? Na tym zbiorniczku sie dzieje kupa fajnych rzeczy... tylko jest plytki i co za tym idzie - caly porosniety....

Sposób jest, tylko trzeba się zamoczyć.
Wchodzisz w trzcinki, urządzasz scenę i czekasz aż ci jakaś łyska przepłynie.
No i oczywiście trzeba zejść z perspektywą.

Piotr 
gaduła
Piotr Straznikiewicz

Wysłany: 2012-02-20, 09:53   

Się zamoczyć :-) albo zaopatrzyć się w wodery .

GreenEvil
[Usunięty]

Wysłany: 2012-02-20, 11:19   

Nie wejde tam, to stara glinianka - jakies 3 metry mulu ,syf kila i mogila :roll: nic, to przejde sie na spacerek, moze cos wymysle. Dzieki :) pomecze Was jeszcze ;)

fotosc
gaduła okrutna
Sylwester Cwalinski

Wysłany: 2012-02-20, 11:32   

http://fotoptaki.art.pl/a...php?pic_id=5458

Girdian 
milczek
Tomasz Walkowiak

Wysłany: 2012-02-20, 11:38   

GreenEvil napisał/a:
Nie wejde tam, to stara glinianka - jakies 3 metry mulu ,syf kila i mogila :roll: nic, to przejde sie na spacerek, moze cos wymysle. Dzieki :) pomecze Was jeszcze ;)

To użyj nożyc z długą linką do przycinania gałęzi umieszczonych na długim kiju, ja używam takich to przycinania roślin w swojej sadzawce przy domu.

A.Ciechanowski 
niemowa
ciechus nazawsze z nami

Wysłany: 2012-02-20, 19:19   

Jeżeli masz niski brzeg to można by ewentualnie z brzegu spróbować :-) Położyć się na glebę i zarzucić na siebie siatkę maskującą lub zbudować jakąś czatę i gotowe ;-)

GreenEvil
[Usunięty]

Wysłany: 2012-02-20, 21:17   

A.Ciechanowski napisał/a:
glebę i zarzucić na siebie siatkę maskującą

... i wtedy stratuja mnie wedkarze jako pierwsi a spacerowicze z pieskami jako drudzy :mrgreen: centralnie wokol tej kaluzy jest sciezka :lol:

karp1225 
rozkręcam się
Robert Babisz

Wysłany: 2012-02-20, 22:28   

no niestety przy foceniu przyrody trzeba się poświęcic :-)

fotosc
gaduła okrutna
Sylwester Cwalinski

Wysłany: 2012-02-21, 01:38   

w razie jak wedkarze wejda w te miejsce a zobacza Ciebie to powinni ustapic Ci miejsce , a jak nie to ich wygon :mrgreen: oni w jakims stopniu pomagaja przy fotografowaniu jak sa po drugiej stronie jeziorka , tam juz kaczuchy nie plyna :) najl;epszy to jest namiot :) w razie jak pies by chcial siku , to osika namiot a nie siatke :mrgreen: i osobe ktora pod nia jest :mrgreen: :mrgreen:

szycho 
małomówny
Tomasz Szyszko

Wysłany: 2012-02-21, 08:42   

Robert dobrze prawi. Jak ci ta miejscówka nie pasuje, to poszukaj nowej, mniej uczęszczanej lub w ogóle dzikiej w okolicy.

PiotrG 
niemowa
Piotr Górny

Wysłany: 2012-02-21, 22:10   

Doroto, przede wszystkim potrzeba wiedzieć co Ci bardziej odpowiada - dla przykładu z moich skromnych ujęć:
http://www.fotoptaki.art....hp?pic_id=14228
czy
http://www.fotoptaki.art....hp?pic_id=14229

W zależności od tego, czy chcesz osiągać bardziej szerokie, środowiskowe kadry, czy też na początek takie jak drugie foto - bliskie, atlasowe? Ja zacząłbym od atlasów, ale to zależy od Ciebie :-)

GreenEvil
[Usunięty]

Wysłany: 2012-02-21, 22:16   

Dzieki Piotrze... szczerze mowiac, to bardziej odpowiadaja mi zdjecia w typie tego pierwszego :)

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2012-02-21, 23:28   

Cytat:
Dzieki Piotrze... szczerze mowiac, to bardziej odpowiadaja mi zdjecia w typie tego pierwszego

i dobry wybor Doroto
i dobry przyklad Piotrze

GreenEvil
[Usunięty]

Wysłany: 2012-05-27, 14:34   

dzisiaj w koncu udalo mi sie znalezc chyba dobre miejsce posrod wszechobecnych trzcinek.

jest lepiej? :oops:

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2012-05-28, 00:08   

nie wiem czy dobre miejsce af trafil Ci w trzciny a nie w ptaka
za mocne switlo przepalony dziob i czolo

GreenEvil
[Usunięty]

Wysłany: 2012-05-28, 12:51   

Tak, zanim znalalzam miejsce zrobila sie juz 7 rano. Slonce operowalo juz dosc mocno, ale to moge poprawic bez problemu.
Hmm... wydaje mi sie, ze ostrosci w 1 zdjeciu jest w dobrym miejscu :oops:

anyway, udalo mi sie ustrzelic jeszcze takie:

Uploaded with ImageShack.us

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2012-05-28, 16:02   

jesli byl by kadr 3:2 to juz byla by duza poprawa

co do ostrosci to dalej twierdze ze na 1 nie ma jej ale napewno lepsze niz 2
nie wracaj tam poszukaj nowego miejsca

GreenEvil
[Usunięty]

Wysłany: 2012-05-28, 17:03   

Marek Paluch napisał/a:
jesli byl by kadr 3:2 to juz byla by duza poprawa

w sensie?

A.Ciechanowski 
niemowa
ciechus nazawsze z nami

Wysłany: 2012-05-28, 18:46   

Markowi chodzi o kadr poziomy,nie pionowy ;-)

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2012-05-29, 10:34   

przepraszam za zamieszanie z tym kadrem
piszac o kadrowaniu 3:2 patrzylem na inne foto kadr jest ok nie zmienial bm go

GreenEvil
[Usunięty]

Wysłany: 2012-06-03, 17:17   

ok pomecze Was dalej :)
mam mm ile mam, wiec zdjecia musze cropowac - blizej podchodzic nie chcialam, zeby nie ploszyc ptakow.
Niestety przy dalszym kadrze i refleksach z wody moj AF zyje wlasnym zyciem :roll:

Uploaded with ImageShack.us
(exif jest)

jest na to jakis sposob?

Dawid Magdoń 
niemowa

Wysłany: 2012-06-03, 18:45   

Według mnie powinnaś zejść troszkę niżej. Tak aby obiektyw był na równi z oczami fotografowanego zwierzaka( w tym przypadku).

GreenEvil
[Usunięty]

Wysłany: 2012-06-03, 19:59   

chcialam, jednak wiazalo sie to ze zblizeniem sie do wody i lyska zaczela sie juz mocno niepokoc. Zdjecie robilam lezac plackiem, jednak jakies pol metra nad tafla wody.

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2012-06-03, 20:58   

korekcja mialas zjechac na minus aby nie przepalic dzioba i czola

GreenEvil
[Usunięty]

Wysłany: 2012-06-03, 21:01   

PS pokazuje przepaly tylko na dziobie mlodego :roll:
edit: az poszlam sprawdzic - ekspozycje w raw podciagnelam +,5EV.

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2012-06-03, 21:14   

widzisz roznice miedzy twoim dziobem i czolem ?/
http://fotoptaki.art.pl/a...hp?pic_id=15654

ja w rawie zmniejszyl by na -

GreenEvil
[Usunięty]

Wysłany: 2012-06-03, 21:46   

ufff, dobra odpuszczam z tym zdjeciem, bo przy przesuwaniu ekspozycji na (-) histogram zaczyna byc juz praktycznie tylko w cieniach. Poszukam lepszego swiatla. (choc w sumie teraz to mi troche pomyslow brakuje.. wydawalo mi sie, ze chmury beda wystarczajace)

Jakies hinty dotyczace mojego nieszczesnego AF-a?

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2012-06-04, 06:48   

przestan patrzec na histogramy :) po to mamy rawy zeby wyciagac fotke jak sie cos sknocilo :)
ustaw af na 1punkt ktory w danym momencie jest Ci potzreby wtedy nie bedzie af skakal po punktach ktore cie nie interesuja

GreenEvil
[Usunięty]

Wysłany: 2012-06-04, 19:36   

AF w takim przypadku mam ustawiony na pojedynczy punkt centralnie (boczne mowia zdecydowane bleeee). Za bardzo mu to nie pomaga :lol: W terenie jeszcze jak cie moge - trafia tam gdzie bym chciala, nad woda czasem wyczynia przedziwne chece.

fotosc
gaduła okrutna
Sylwester Cwalinski

Wysłany: 2012-08-16, 02:51   

GreenEvil, nie tnij zdjec , nie biegaj za ptakami to i mm Ci starczy :-D :-D

Odpowiedz do tematu