Strona główna   Galeria      Szukaj   Listy gatunkowe   OTOP   Testy   Atlas Ptaków   Forum   Użytkownicy   Rejestracja   Zaloguj   Regulamin   FAQ   UWAGA cookie!

» Forum Galerii Fotoptaki » O etyce i technice fotografowania ptaków » Jakie "wdzianko" do "pływadełka"

Jakie "wdzianko" do "pływadełka"
Autor Wiadomość

atum
niemowa

Wysłany: 2014-03-26, 15:05   Jakie "wdzianko" do "pływadełka"

Witam.
Jestem właśnie na etapie budowy tratwy "pływadełka". Posiadam jedynie spodniobuty jaxon. Czy na początek to wystarczy, czy od razu trzeba szukać jakiegoś kombinezonu ? Czy oprócz ubrania korzystacie też z jakiś kapoków ? Proszę o praktyczne porady, wiem, że sporo "forumowiczów" korzysta z tratw i mam nadzieję, że poradzicie mi w tym temacie.

Pozdrawiam.

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2014-03-26, 15:14   

wystarczy Piotrze zalezy tylko gdzie bedziesz fotografowal na jakich glebokosciach i czy znanym ci gruncie :)

Sebastian Sołtyszewski 
niemowa

Wysłany: 2014-03-27, 08:41   

Witaj Piotrze, ponieważ przerabiałem ten temat w zeszłym roku ośmielę się napisać ci parę słów. Oczywiście nie jestem w tej kwestii takim fachowcem jak Marek ale już strzelam foty z wody i mam swoje pomysły.
Pierwsza najważniejsza zasada to sprawdzenie terenu w dzień tak abyś wchodząc do pływadła po ciemku przed świtem wiedział gdzie jest odpowiednia głębokość na twoje wodery.
Kolejna to nie nagabywanie ptaków przy gniazdach, mając pływadło nie musisz straszyć i ganiać ptaków, ustawiając się przy jakiejś kępce wabisz ptaki i czekasz aż podpłyną.
Polecam też wchodzenie i wychodzenie z pływadła dopiero w pobliżu brzegu, czyli daleko od ptaków nie płosząc ich mimo że już po zdjęciach, między innymi po to ktoś wymyślił pływadło. :)
Jeśli jeszcze nie skończyłeś pływadła, nie wiesz jak umieścić w nim sprzęt itd, wyslij mi maila, doradzę i podeślę fotki, powodzenia :)
sebastian-soltyszewski@wp.pl

Sławek Wojtczak 
rozkręcam się

Wysłany: 2014-03-27, 12:26   

Sebastian Sołtyszewski napisał/a:
eśli jeszcze nie skończyłeś pływadła, nie wiesz jak umieścić w nim sprzęt itd, wyslij mi maila, doradzę i podeślę fotki, powodzenia :)

Mógłbym też prosić? :) Najlepiej jakbyś w tym wątku się z nami podzielił swoją wiedzą... ;-)

atum
niemowa

Wysłany: 2014-03-27, 13:41   

Sebastian Sołtyszewski napisał/a:
Witaj Piotrze, ponieważ przerabiałem ten temat w zeszłym roku ośmielę się napisać ci parę słów. Oczywiście nie jestem w tej kwestii takim fachowcem jak Marek ale już strzelam foty z wody i mam swoje pomysły.
Pierwsza najważniejsza zasada to sprawdzenie terenu w dzień tak abyś wchodząc do pływadła po ciemku przed świtem wiedział gdzie jest odpowiednia głębokość na twoje wodery.
Kolejna to nie nagabywanie ptaków przy gniazdach, mając pływadło nie musisz straszyć i ganiać ptaków, ustawiając się przy jakiejś kępce wabisz ptaki i czekasz aż podpłyną.
Polecam też wchodzenie i wychodzenie z pływadła dopiero w pobliżu brzegu, czyli daleko od ptaków nie płosząc ich mimo że już po zdjęciach, między innymi po to ktoś wymyślił pływadło. :)
Jeśli jeszcze nie skończyłeś pływadła, nie wiesz jak umieścić w nim sprzęt itd, wyslij mi maila, doradzę i podeślę fotki, powodzenia :)

Witam.
Sebastian dzięki za info. Oczywiście przestrzegam etycznych zasad fotografii przyrodniczej :) I na wodzie się to nie zmieni. Zrobię zdjęcia mojej konstrukcji i podeślę, może coś podpowiesz. Tratwę o wymiarach 100x150 cm robimy z rur pcv, sprzęt będzie mocowany wraz z głowicą na śrubie wkręconej w platformę.
Czy pod spodniobuty trzeba ciepło się ubrać bo w kaloszach w wodzie zimno :/

P.S. Fotki wyślij ! Bardzo chętnie zweryfikuję swój projekt :)

peter.w@wp.pl

Girdian 
milczek
Tomasz Walkowiak

Wysłany: 2014-03-27, 18:19   

Sławek Wojtczak napisał/a:
Najlepiej jakbyś w tym wątku się z nami podzielił swoją wiedzą... ;-)

Jestem za.

Sebastian Sołtyszewski 
niemowa

Wysłany: 2014-03-27, 19:30   

Jeśli chodzi o "wdzianko", to pod wodery poza spodniami i kalesonami polecam Kombinezon Czołgisty, dokładnie jego wewnętrzna część czyli podpinkę-ocieplacz, dobrze trzyma ciepło,
na allegro od 15 do 30 zł.

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2014-03-27, 21:49   

mysle ze w woderach neoprenowych i zimowych ciuchach rano dasz spokojnie rade :)

atum
niemowa

Wysłany: 2014-03-28, 10:01   

Marek Paluch napisał/a:
mysle ze w woderach neoprenowych i zimowych ciuchach rano dasz spokojnie rade :)

Popatrzę za tym "czołgistą" bo mam wodery z plawitexu (jaxon)

fotosc
gaduła okrutna
Sylwester Cwalinski

Wysłany: 2014-07-15, 16:54   

:-) :-)

Odpowiedz do tematu