Strona główna   Galeria      Szukaj   Listy gatunkowe   OTOP   Testy   Atlas Ptaków   Forum   Użytkownicy   Rejestracja   Zaloguj   Regulamin   FAQ   UWAGA cookie!

» Forum Galerii Fotoptaki » Hyde Park » Jesteś nowy? Przywitaj sie ;)

Jesteś nowy? Przywitaj sie ;)
Autor Wiadomość

mitech 
niemowa
Mirek

Wysłany: 2015-01-03, 22:21   

Irek Malejki napisał/a:
No Mirek, chwal sie juz tu szybciutko, cos tam nakombinowal :-D

Hehe :mrgreen:
Widzisz Irek i inni. Ja to jestem taki "Adam Słodowy" szczególnie zimą hehe.
Mam kapkę więcej czasu i do dyspozycji dwie tokarki, wiertarkę stołową, dwa
imadła i własny łeb. I ten łeb nie daje mi spokoju. Z wykształcenia jestem
elektronikiem. Ale za nim, nim zostałem to musiałem za starych czasów skończyć
zawodówkę hehe. A zawodówka to kuźnia, tokarki, frezarki i inne takie tam niby
nie przydatne dla elektryka zajęcia. A to g..wno prawda. Mam własną firmę i
wspaniałych pracowników. Ale....... nie, to już nie ta krew, nie te zdrowie i nie ten materiał. :zly:
Naostrzenie wiertła pod konkretne wiercenie jest problemem. A musisz wiedzieć, że
wiertło ze sklepu jest naostrzone od d.. strony hehe. A jak już każę im naostrzyć nóż
do tokarki to jest masakra. A niby mają taką samą wiedzę po szkołach jak ja hehe :)

No więc wracając do tematu popierdólki. Wykombinowałem sobie, że dobrze by było
mieć głowicę do wszelakich zastosowań.... No wiem, że to tylko w Erze hehe :mrgreen:
Ale mimo tego coś trzeba robić. Nie będę siedział z żoną całymi popołudniami w
listopadowe deszczowe dni oglądając durnowate programy w TV hehe 8-)

No i wymyśliłem sobie głowicę, zajebistą. Do wszelakich zastosowań. Małą lekką i mocną :mrgreen:
Chodzi o to, że ja niem ma zdrowia juz takiego jak na ten przykład nam tu zacnie panujący
Marek hehe. Który to z plecakiem większym i cięższym od siebie wlezie na Giewont :shock: :shock:
I moim zdaniem coś takiego wymyśliłem... i zrobiłem :cyk:
Nadaje się i do budy, i do tego tam ground poda i jeszcze do czegoś, o czym w tej chwili
nie powiem hehe :lol:

Irek Malejki 
rozkręcam się

Wysłany: 2015-01-03, 23:14   

Mirek dziekuje za odpowiedz i zazdroszcze pasji i tworczych pomyslow. To jest dopiero wypelniacz czasu plus gdy jeszcze glowa pelna pomyslow.
Pozazdroscic.
Najgorsze sa te deszczowe dni, tv tez nie lubie ogladac poza NG czy Animals Planet, a w listopadzie grudniu czy styczniu pogoda u mnie nie rozpieszcza.

Zycze udanego projektu i daj znac, gdy skonczysz.

Wojtek Smagała 
niemowa

Wysłany: 2015-06-11, 16:45   

Witam wszystkich bardzo serdecznie.
Nazywam się Wojtek Smagała i mieszkam w Dobroszycach koło Wrocławia. Wielu ludzi stąd kojarzę, bo zdjęcia przeglądam innych od paru lat, sam głównie obserwowałem, dlatego bliższe znajomości zawierałem przede wszystkim z przyrodnikami. Dopiero w tym roku udało mi się uzbierać na pierwsze tele i mam nadzieje, że będę mógł z czasem i ja się czymś pochwalić :) Liczę na ostrą krytykę, bo z niej najlepiej wyciąga się wnioski.
Pozdrawiam.

Michał Bukała 
niemowa

Wysłany: 2016-11-10, 20:13   

Witam wszystkich.

Na fotoptaki.art jestem już od tygodnia, ale dopiero dziś zauważyłem ten miły zwyczaj witania się. Nazywam się Michał Bukała, mieszkam w Kielcach. Fotografią ptaków zajmuję się od 2 lat. Decyzja ta dojrzewała we mnie długo ze względu na ceny sprzętu. Przeglądałem tylko w necie zdjęcia innych. Pewnego razu natchnąłem się na zdjęcia, które spowodowały u mnie przełom. Postanowiłem, że będę fotografował. Były to zdjęcia jednej z osób zarejestrowanych na tym portalu :-) , dlatego tym bardziej cieszę się, że tu trafiłem.

Pozdrawiam.

Hanka 
forumowy nudziarz
Hanna Żelichowska

Wysłany: 2016-11-13, 21:12   

Witajcie Wojtku i Michale! Tak mamy zwyczaj witania się i napisania kilku słów o sobie. Jak widać, spory rozrzut miejsc Waszego zamieszkania - Wrocław i Kielce. Będzie co oglądać, bo macie ciekawe rejony ptasie :bravo:
Na tym portalu swoje zdjęcia prezentują doskonali fotograficy, profesjonaliści ale też amatorzy. Mamy różny sprzęt, jak mamona pozwala ... Ale ważne - mamy pasję, aspiracje, dążymy do doskonałości ale jednocześnie - bardzo, ale to bardzo często najpierw myślimy o dobrostanie ptaka, wykazując się wrażliwością i sercem, a potem dopiero - "żądzą" zdobycia nowego gatunku czy niesamowicie fajnej sytuacji ...
Bądźcie z nami, miejcie przyjemność z obcowania z piękną fotografią, bo tu właściwie same takie ... :-> Komentujcie zdjęcia Koleżeństwa i nie przejmujcie się brakiem komentarzy pod Waszymi zdjęciami. Tu tak jest - raz ludzie są aktywni, a czasami panuje długotrwała cisza. Ale to nic. Czuwamy i oglądamy. Bo to fajna galeria :mrgreen:

Tomasz Marek 
niemowa

Wysłany: 2016-12-08, 17:58   

Dzień dobry.
Nazywam się Tomasz Jacek Marek. Mieszkam W Wielkopolsce,powiat Czarnkowsko-Trzcianecki,i czy jest to dobry,czy bardzo dobry teren do fotografii ptaków jeszcze nie wiem,ponieważ jest to mój początek przygody z ptakami.
Mam nadzieję że dzięki zawartym tu informacjom dotyczącym przygotowania się do zasiadki,oraz innym będę mógł już w niedługim czasie zaprezentować swoje prace.
Nie mógł bym pominąć również tego,że bardzo podoba mi się 7 punkt netykiety,co już na starcie powoduje,że jest się w gronie wyjątkowej społeczności.
Dziękuję za przyjęcie do swojego grona.
Pozdrawiam
Tomasz Jacek Marek. :-D

Ps.Jeśli o czymś zapomniałem napisać,lub powinienem,to z chęcią dopiszę,jeśli trzeba będzie.

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2016-12-08, 18:47   

witaj

Hanka 
forumowy nudziarz
Hanna Żelichowska

Wysłany: 2016-12-08, 20:18   

Witaj Tomaszu! :bravo: Fajnie, że jesteś zainteresowany ptakami i chcesz je fotografować.
Rozumiem, że masz rozeznanie w gatunkach i mniej więcej wiesz, jakie chciałbyś zobaczyć na żywo, znasz zwyczaje tych ptaków, rozumiesz jakie mają potrzeby, co im zagraża i jak człowiek może im ułatwiać życie, bądź utrudniać :roll:
To są wbrew pozorom, bardzo ważne sprawy. Nie wystarczy miejsce na zasiadkę, stworzenie sobie schronienia i rozpoczęcie fotografowania. Najpierw warto poznać ptaki i dowiedzieć się, jakie one są.
Koniecznie też trzeba zapoznać się z zasadami obowiązującymi w fotografii przyrodniczej, w tym - fotografowaniu ptaków i innych zwierząt oraz w przygotowaniu zdjęcia do prezentacji.
Czytaj tutejsze forum i inne porady, m.in. etykę fotografa (znajdziesz na naszej stronie internetowej mnóstwo cennych informacji), wyposaż się w dobry atlas ptaków, np. polskie wydanie Collinsa (to nasza biblia) i ... do dzieła! Wszyscy tutaj życzymy Ci powodzenia i dużo radości z realizacji tego fajnego, ale trudnego hobby. :-) :bravo: http://fotoptaki.art.pl/viewforum.php?f=8

Tomasz Marek 
niemowa

Wysłany: 2016-12-13, 21:15   

Dziękuję Hanka za tak miłe,i obszerne przywitanie. Zdaję sobie sprawę ze wszystko co napisałaś jest bardzo ważne,i właśnie między innymi bardzo chciałem należeć do Waszego grona aby pogłębiać swoją wiedzę na temat ptaków,i przyrody.
Co do przewodnika Collinsa...,no to muszę,napisać że nie było to łatwe zadanie aby go zdobyć,ale ja jestem uparty więc się udało :mrgreen: .
Pozdrawiam
TJM

Ps. Marek,Twoje "witaj" też jest bardzo miłe :-D

Hanka 
forumowy nudziarz
Hanna Żelichowska

Wysłany: 2016-12-18, 19:42   

:) :-D

Odpowiedz do tematu