Strona główna   Galeria      Szukaj   Listy gatunkowe   OTOP   Testy   Atlas Ptaków   Forum   Użytkownicy   Rejestracja   Zaloguj   Regulamin   FAQ   UWAGA cookie!

» Forum Galerii Fotoptaki » Zdjęcie może byc lepsze » Szpak

Szpak
Autor Wiadomość

Miro_mx 
moderator
Mirek

Wysłany: 2009-03-21, 15:55   Szpak

Oto moja propozycja

I co Ty na to?

grzes_S
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-22, 09:17   

No cóż, rzeczywiście o niebo lepiej. Na pewno większy kontrast i jaśniejsze w światłach. Dziękuję za nauczkę i proszę napisz, choć pobieżnie, co zmieniałeś. Myślę, że przyda się to nie tylko mnie. :bravo: :bravo:

grzes_S
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-22, 09:58   

Teraz nieco zgłupiałem. Obejrzałem dokładnie oba zdjęcia z Photoshopie i różnica u mnie na ekranie jest w granicach kalibracji monitora, czyli minimalna. Jednak w galerii różnica jest wyraźna. No to co jest nie tak? Czy zapisując włączam nie taki profil? Czy mam źle ustawionego PS? Sprawdzałem swojego laptopa z Macami w pracy i różnice byłe nieduże i to raczej w głębokich cieniach i najjaśniejszych punktach ale sprawdzałem w PS, nie wpadłem na to by sprawdzić w przeglądarce. Jutro sprawdzę.

Miro_mx 
moderator
Mirek

Wysłany: 2009-03-22, 14:10   

Grzegorz, Ja tylko dałem nieco nasycenia i deko ściemniłem. I najważniejsze wykadrowałem tak jak podaje to matryca! Wymiar prawidłowy dodaje smaczku i dlatego zachęcam aby kadrować zachowując stosunek „matrycy” minimalizują fotkę do mniejszych wymiarów. I to tyle.

grzes_S
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-22, 17:28   

Miro, dziękuję tak czy inaczej, bo zmusiłeś mnie do szukania, co można poprawić. Ale widać to moje problemy ze sprzętem. :-(

Miro_mx 
moderator
Mirek

Wysłany: 2009-03-22, 18:52   

Tym się nie przejmuj, Ja też mam LCD-ka i mam problem z dobrym światłem. Też mam problemy z obróbką ale powoli coś wychodzi więc głowa do góry i idźmy naprzód:)

grzes_S
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-23, 19:58   

Jasne, będzie lepiej :-/ ,
poza tym sprawdziłem dzisiaj odczyt obrazków w przeglądarce i w PS. I jest różnica, i to znaczna. O ile w PS zdjęcia wyglądają podobnie (choć "level'e" znacząco różne), to te różnice wyłażą dopiero w przeglądarce. I męczę się bo nie wiem co jest przyczyną, profile wyświetlania powinny przecież działać systemowo. Przepraszam głośno myślę, to już nie dotyczy ptaków. :oops:

Odpowiedz do tematu