Strona główna   Galeria      Szukaj   Listy gatunkowe   OTOP   Testy   Atlas Ptaków   Forum   Użytkownicy   Rejestracja   Zaloguj   Regulamin   FAQ   UWAGA cookie!

» Forum Galerii Fotoptaki » O etyce i technice fotografowania ptaków » Pojazdy w teren

Pojazdy w teren
Autor Wiadomość

quubba95 
niemowa

Wysłany: 2011-10-31, 08:43   

Marcinie, mam tą Grand Vitarę, to jest wersja sprowadzona wyprodukowana w Kanadzie, na japońskich częściach (tylko cabrio było robione w Kanadzie), ma dość duży przebieg, tak jak pisałem ok. 250 000km, ale silnik mimo przebiegu chodzi jak zegareczek, ma założoną isntalację gazową sekwencyjną BRC i na gazie pracuje jak na benzynie- bajecznie :) Tym wóżkiem naprawdę super przejeżdża przez lasy, bo jest cichutki, ma najlepszy w klasie napęd 4x4 z reduktorem załączany mechanicznie za pomocą dźwigni, więc błoto, zaspy mu nie przeszkadzają.
Co do Suzuki Jimny, to raczej bym się w niego nie pchał, bo jest znacznie mniejszy od Grand Vitary. Miałem okazję kiedyś jechać odcinek 30km Jimnym i nie była to przyjemność. W Grand Vitarze są o niebo lepsze siedzenia, jest znacznie szersza, ale nie wiele dłuższa, dzięki temu manewrowanie między drzewami to nie jest problem :) Do tego dochodzi jeszcze koszt zakupu - ładną Vitarkę z rocznika 99-03 kupisz od 14 000zł, Jimny chodzi za podobne pieniądze, ale masz mniej wygodny samochód i możesz zapomnieć o dłuższej trasie.

szycho 
małomówny
Tomasz Szyszko

Wysłany: 2011-10-31, 09:06   

Sławek Wojtczak napisał/a:
Dobra. Całoroczne odpadają, biore zimówki. Teraz tylko pytanie czy załozyc tylko na jedną oś, czy moze jednak nei kombinować i cały komplet wymienic?
Do tej pory we wszystkich autach zawsze zakładalismy tylko na przód i dawalismy rade :-)

Sławku na kursie nic o oponach nie mówili? Idzie zima, to zakładasz zimówki [komplet]. Nie ma co kombinować. Zwłaszcza jak zamierzasz dużo jeździć.

quubba95 
niemowa

Wysłany: 2011-11-04, 21:27   

O ile osobówka jeszcze zniesie jakoś zakładanie zimówek na tylko na jedną oś, to terenówka nie, bo jak załączysz napęd, to może coś się zepsuć, bo inne obciążenie mostu jest na osi gdzie są szosówki, a inne gdzie są zimówki :) Osobiście w każdym samochodzie, niezależnie czy to Seicento czy Vitara mam komplet zimówek i letnich, przy czym w Fiacie jeszcze jest oddzielny komplet felg na zimę i oddzielny na lato.

fotosc
gaduła okrutna
Sylwester Cwalinski

Wysłany: 2011-11-04, 22:14   

http://www.youtube.com/wa...feature=related

i innego nie chce :)

Milo 
niemowa
Miłosz Nowak

Wysłany: 2011-11-05, 14:25   

A jeżeli już mowa o oponach zimowych to mam pytanie. Czy mattrack pasuje tylko do amerykańskich modeli aut czy do innych też? Ciekawe ile kosztują takie gąsienice?
http://www.youtube.com/watch?v=mkleAMR3IyI

Sławek Wojtczak 
rozkręcam się

Wysłany: 2011-11-05, 17:44   

quubba95, dzieki za cenne info! :-)

Psobas 
niemowa

Wysłany: 2011-11-07, 09:38   

panowie odnośnie opon zimowych zakładamy na wszystkie 4 koła, najlepiej te mniej zużyte na tył, bo nie tylko jeździmy w terenie, ale po drogach głównych też!!!!!!
Bardzo dobrze, jak mamy 4 takie same opony tzn ten sam bieżnik.

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2011-11-07, 10:17   

Cytat:
O ile osobówka jeszcze zniesie jakoś zakładanie zimówek na tylko na jedną oś

Jakubie jezdziles na takim zestawie ?? ja sobie nie wyobrazam tego

Psobas 
niemowa

Wysłany: 2011-11-07, 15:23   

Marek Paluch, ja bym posuną się do stwierdzenia, ze to samobójstwo !

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2011-11-07, 15:50   

no wlasnie
bo nie wyobrazam sobie 2 letnich na tyle a 2 letnie na przodzie to juz szok na sniegu

tak jak wyzej juz napisali zima to zima i nawet najtansze debice zimowe czy chinskie lepsze od michelin lato

Sławek Wojtczak 
rozkręcam się

Wysłany: 2011-11-07, 17:13   

my nigdy nie zakładalismy kompletu zimówek do fabii :mrgreen: Zawsze tylko zimówki na przód i dajemy radę :-P

szycho 
małomówny
Tomasz Szyszko

Wysłany: 2011-11-07, 18:33   

my nigdy nie zakładalismy kompletu zimówek do fabii :mrgreen: Zawsze tylko zimówki na przód i dajemy radę :-P

Do czasu kiedy sytuacja wymknie się spod kontroli i ubezpieczyciel powie wam "Sorry Winnetou: zima = opony zimowe".
Od kiedy moje stare Uno pojechało pewnej zimy nie tam gdzie chciałem, zawsze montuje komplet zimówek.

kocoor 
milczek
Sylwester Kocot

Wysłany: 2011-11-07, 18:43   

szycho, oby tylko skończyło się na utracie ubezpieczenia.
Ludzie, od tych czterech kawałków gumy zależy zdrowie i życie Wasze, Waszych rodzin, a może i zupełnie obcych Wam osób które możecie okaleczyć po utracie panowania nad autem.
Zawsze wymieniam komplet na odpowiednią porę roku, co więcej opony w lepszym stanie daję na tylną oś !!!

Tomek1982 
niemowa

Wysłany: 2011-11-08, 20:08   

Ja kupiłem suzuki samurai. Auto tanie, mało pali (gaz), małe. Jedyny duży minus to zero komfortu ;). Wcześniej jeździłem mondeo w kombi.

Marcin Stefańczyk 
rozkręcam się

Wysłany: 2011-11-11, 15:05   

Ja zbieram na takiego :->
http://otomoto.pl/mercede...-C20958686.html

Juria0 
rozkręcam się
Rafal Jura

Wysłany: 2011-11-11, 15:21   

Marcin wersja AMG no to powodzenia życzę i szybkiego uzbierania kasy!!!! :-) Aha no i oczywiście niskich opłat :-)

Marcin Stefańczyk 
rozkręcam się

Wysłany: 2011-11-12, 16:43   

Juria0, oczywiście żartowałem z tym Mercedesem :-) Miał ktoś do czynienia z Hyundaiem Terracan? Wizualnie autko jak dla mnie jest super i niedużo pali jak na 2 tony.

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2011-11-12, 16:47   

a ja juz wiem jaki bedzie moj nastepny samochod wczoraj ogladalem i to jest to co mnie zadowoli
Land Rover Discovery III 2,7 TD V6 SE
bagarznik idealny duzo miejsca w kabinie

Marcin Stefańczyk 
rozkręcam się

Wysłany: 2011-11-12, 17:38   

Marek Paluch napisał/a:
Land Rover Discovery III 2,7 TD V6 SE

No furka konkret :-) Marku, pomarzyć sobie można :mrgreen:

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2011-11-12, 18:15   

czemu ?? to ze jestem na bezrobotnym to nie znaczy ze nie moge sobie kupic takiego :-P
jak bylem maly to marzylem sobie a teraz jestem duzy i juz nie marze tylko planuje :mrgreen:

Marcin Stefańczyk 
rozkręcam się

Wysłany: 2011-11-12, 18:33   

Marku życzę Ci takiego auta ;-) Najlepiej żebyś miał go do wiosny, wiesz dlaczego... :mrgreen:

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2011-11-12, 19:18   

dzieki Marcin ale zakup tegoauta planuje dopiero rok 1-1.5 wiec nie zdaze

atum
niemowa

Wysłany: 2011-11-23, 19:42   

Od 7 miesięcy jeżdżę suzuki GV 1,9 DDiS Autko polecam w teren już przeprawiałem się nim przez konkretne śniegi i błota :) Mogę też potwierdzić że diesel na tyle klekocze by wystraszyć ptaki duże i małe :/ Więc ciężko podjechać na odległość strzału :/ Ale w teren polecam jak najbardziej.

Sławek Wojtczak 
rozkręcam się

Wysłany: 2011-11-23, 22:06   

atum, ilu drzwiowa?

sokens 
milczek
Łukasz Sokołowski

Wysłany: 2011-11-24, 08:15   

Też myślę o zmianie autka. Śmigam pełnoletnim nissanem sunny :) za niskie niestety, przy tegorocznym wieszaniu budek puszczykowych przeorałem zawieszeniem pół lasu. Masakra. W przyszłym roku chciałbym zmienić wózek. Miałem okazję widzieć dacie duster w terenie i jestem pod wielkim wrażeniem. Prześwit ma napęd na 4 jest. Poczytałem trochę o niej i ma pozytywne opinie. A główną zaletą cena napęd na 4 można dostać już w wersjach za 50k. W przyszlym roku będą już 2latki więc coś koło 35k starczy mieć.

Kto nie wierzy w rumuna niech zobaczy :) http://www.youtube.com/watch?v=OviAkdcDxaI

Zbigniew Ostaniewicz 
niemowa
Zbyszek Ostaniewicz

Wysłany: 2011-11-25, 12:05   

Od roku na wyjazdy w teren używam Suzuki Vitarę (nie Grand), rocznik 95. Jestem bardzo zadowolony. W terenie, nawet bardzo trudnym radzi sobie świetne, komfort jazdy średni, ale nie to jest najważniejsze. Na wszelki wypadek ma wyciągarkę. Jeden mankament to dużo pali ( ok. 12 l/100)- benzyna. Nie przerabiam na gaz, bo szkoda mi miejsca w niedużym bagażniku. Na zimę założyłem opony OFF ROAD. Generalnie polecam

Sławek Wojtczak 
rozkręcam się

Wysłany: 2011-11-25, 13:29   

Zbigniew Ostaniewicz, jakie dokłądnie opony załozyłes?

atum
niemowa

Wysłany: 2011-11-26, 12:25   

atum, ilu drzwiowa?

5

Zbigniew Ostaniewicz 
niemowa
Zbyszek Ostaniewicz

Wysłany: 2011-11-28, 10:30   

Sławek Wojtczak, atum

Opony odkupiłem od znajomego, używane ale w dobrym stanie. Rekomendował jako bardzo dobre na warunki zimowe. Sam dopiero sprawdzę jak przyjdzie prawdziwa zima. Na oponach jest napis OFF ROAD 4X4, 215 R15. Nie jest podany producent?. Vitara jest 3-dzwiowa z metalowym dachem. Silnik 1,6. Z tyłu wymontowałem jeden fotel a drugi złożyłem na płasko ( jako rezerwowy dla trzeciej osoby). W ten sposób zyskałem sporo dodatkowego miejsca w bagażniku, w sam raz na sprzęt niezbędny na fotołowy.
Pozdrawiam

quubba95 
niemowa

Wysłany: 2012-05-31, 19:53   

Wcześniej opisywałem swoją Suzukę Grand Vitarę cabrio 1.6 16V z 1999 roku jak miała jeszcze brezentowy dach. Wraz z tatą kupiliśmy oryginalny hard-top w dobrym stanie. Samochód tak się prezentuje:

Hard-top to o tyle fajna rzecz, że nie dość, że nie cieknie na głowę i jest ciszej to jeszcze żeby dostać się do bagażnika nie musisz otwierać całej "paki" tylko podnosisz tylną szybę :) Ogółem jest tak jak pisałem - samochód super, jak na terenówkę ekonomiczny - 10l gazu/100km w terenie latem, 11l zimą przy często zapinanym napędzie 4x4 czasami z reduktorem :) Silnik dobrze znosi gaz, jest cichy i trwały - nasza ma ponad 260 000km i nadal chodzi doskonale :)

Sławek Wojtczak 
rozkręcam się

Wysłany: 2012-06-05, 22:22   

Zastanawiłałem się jesienią jakie opony do swojej grand vitary założyć. Zaryzykowałem i nie kupiłem typowych zimówek :-) Całą zimę jeżdziła na yokohama geolandar at/s. Co prawda zima nie była ostra ale było kilka dni ze sniegiem i auto na tych gumach i z napędem na 4 koła spisywała się nieźle :-) W terenie też fajnie i jestesmy z tata generalnie zadowoleni ;-)

Odpowiedz do tematu