Strona główna   Galeria      Szukaj   Listy gatunkowe   OTOP   Testy   Atlas Ptaków   Forum   Użytkownicy   Rejestracja   Zaloguj   Regulamin   FAQ   UWAGA cookie!

» Forum Galerii Fotoptaki » Hyde Park » Przestroga

Przestroga
Autor Wiadomość

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2011-12-09, 19:09   Przestroga

pozwole sobie podac linka do rozmowy aby inni ktorzy nie znaja tematu mogli sie zapoznac z poczynaniami 2 panow i oszustwem

http://www.birdwatching.p...i/zdjecie/32765

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2011-12-09, 19:14   

http://imageshack.us/phot...9ycnoj4unve.jpg

a konkretnie o te fotografie chodzilo

comatus 
milczek
Piotrek Kendzierski

Wysłany: 2011-12-09, 20:07   

Ale się działo...

Piotr 
gaduła
Piotr Straznikiewicz

Wysłany: 2011-12-09, 20:13   

Dyskusja i zdjęcie - żenada . Na tym zdjęciu sójka jest ok 4 razy mniejsza od myszołowa .
Sójka wymiary od 32 cm do 35 cm , Myszołów 50 cm do 57 cm . To daje do myślenia . :klup2:

karp1225 
rozkręcam się
Robert Babisz

Wysłany: 2011-12-09, 21:46   

no faktycznie niezła jazda...coś mi nie pasowało ale ja jestem pikuś więc się nie znam :-)

Ryba17 
niemowa
Robert Adamiak

Wysłany: 2011-12-09, 21:52   

Ale się oberwało co niektórym.
Trudna sytuacja bo zasady są proste.
Nie pokazujemy fotomontaży a jeśli już to mówimy, że to fotomontaż:)
Jak się ktoś nie zastosuje to otrzymuje nieprzyjemne komentarze i to jest kara za takie postępowanie.
Jak ludzie podejdą do takiej nieprzyjemnej prawdy o swoim zachowaniu to już indywidualna sprawa.
Mówiąc szczerze dla mnie nie jest to jakaś bardzo straszna rzecz, ludzie robią gorsze.

karp1225 
rozkręcam się
Robert Babisz

Wysłany: 2011-12-09, 21:54   

mam pytanie,gdzie jest granica? - czy wystemplowanie trawki ,patyka itd... to też fotomontaż i czy takie zdjęcia są dopuszczalne ?

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2011-12-09, 21:57   

nic nie mam do Darka wystarczylo poprostu sie przyznac troszke bylo niesmaku ityle ale szedl w zaparte ale jego kolega walczy do konca

Ryba17 
niemowa
Robert Adamiak

Wysłany: 2011-12-09, 21:57   

Moim zdaniem tak, to zbyt duża ingerencja, no chyba, że napiszesz że to zrobiłeś.

Emil Dzienniak 
Zło konieczne

Wysłany: 2011-12-09, 22:17   

Wszyscy czytają exif i nic z niego nie wiedzą i nie widzą :) a tam zapisane ile razy fotka była poprawiana w PS5 dokładniej łącznie z datami i godzinami ;) a że to fotomontaż to widać od razu, idiotyczne tłumaczenia, ze to wina perspektywy są dziecinadą tak jak wszystkie pozostałe argumenty dorabiane na siłę. Przy f 2,8 taka głębia? selektywna :D:D:D no chyba, ze obiektyw dostał "strzała" i ostrzy jednocześnie na dwu różnych odległościach :D:D:D

karp1225 
rozkręcam się
Robert Babisz

Wysłany: 2011-12-09, 22:17   

kto nigdy nic nie wyretuszował niech rzuci kamieniem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Emil Dzienniak 
Zło konieczne

Wysłany: 2011-12-09, 22:18   

nie mówimy o retuszu tylko o całkowicie spreparowanym foto

PS. kupię obiektyw od niego, bo to wyjątkowy model :mrgreen:

karp1225 
rozkręcam się
Robert Babisz

Wysłany: 2011-12-09, 22:30   

Emil - znam takich gości dla których kadrowanie jest przestępstwem,ba nawet wybranie przysłony a co za tym GO jest swojego rodzaju retuszem :-P :mrgreen: :klup2:

Ryba17 
niemowa
Robert Adamiak

Wysłany: 2011-12-09, 22:31   

karp1225,
ja nie retuszowałem - bo nie umiem:)

Ale jeszcze dodam, że odszumiam zdjęcia - żeby nie było, że kombinuję:)
Ostatnio zmieniony przez Ryba17 2011-12-09, 22:35, w całości zmieniany 1 raz  

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2011-12-09, 22:35   

Robercie sam to robilem z nudow

karp1225 
rozkręcam się
Robert Babisz

Wysłany: 2011-12-09, 22:41   

ok - a jak macie zajebiste ujęcie które się wam podoba i trawka przeszkadza gdzieś w rogu ? - od razu piszę,kilka ujęc potraktowałem stemplem,chociaż na początku tego nie robiłem i byłem przeciwnikiem retuszowania :mrgreen: - Mz zdaniem taka ingerencja w zdjęcie jest dozwolona na potrzeby portalu internetowego...co innego jest w konkursach gdzie w kategorii "natura" z reguły retusz jest niedopuszczalny.

comatus 
milczek
Piotrek Kendzierski

Wysłany: 2011-12-09, 22:49   

Dobrze, że nie biorę udziału w żadnych konkursach - nie muszę się przejmować :-P

Ryba17 
niemowa
Robert Adamiak

Wysłany: 2011-12-09, 22:50   

Masz rację ale lepiej wspomnieć, że coś takiego było, bo jak się wyda to po Tobie.
Ale jak to wspomnisz to liczba punktów, poleceń czy jak to zwał będzie mniejsza o połowę.

Emil Dzienniak 
Zło konieczne

Wysłany: 2011-12-09, 22:56   

o pewnej nieudolności tego fotomontażu niech świadczy choćby pikselizacja krawędzi sójki czego nie ma u myszaka , nieudolne wklejenie zdradza też echo krawędzi traw tak jak z obiektywu typu mirror a jak ktoś nie wierzy to można jeszcze w prosty sposób pobawić się nasyceniem barw i innymi elementami korekty kolorów co ładnie pokazuje całkiem odmienny obszar tonalny w tym obszarze gdzie jest sójka :D , nawet nie chce mi się sięgać po analizę obszarów kolorów. Podobny przypadek kiedyś z całą galerią zwierząt widziałem na National Geographic, gdzie gościu zwierzaki z zoo wkleił w afrykańskie krajobrazy, i zrobił to na tyle poprawnie, że ludzie klękali z zachwytu łącznie z redakcją i innymi specami od fotek, gościa wyśmiałem i pokazał oryginały z jakich fotek to zrobił i tylko tyle pozytywnego, ze nie walczył do upadłego że to prawdziwe afrykańskie jego foty :D

karp1225 
rozkręcam się
Robert Babisz

Wysłany: 2011-12-09, 23:11   

jak dobrze pamiętam kilka lat temu gościa wywalili a Gazety Wyborczej bo w jakimś konkursie (nie pamiętam dokładnie jakim) wkleił kilka Gołębi na dachu przystanku autobusowego...nie pomogły tłumaczenia że zdjęcie miało kilka lat i zapomniał o przeróbce - dostał kopa i do widzenia... tak odnośnie konkursów :-)

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2011-12-09, 23:42   

tak chyba konkurs NG pamietam to jak sie fota podniecali
i szpaki chyba to byly

karp1225 
rozkręcam się
Robert Babisz

Wysłany: 2011-12-10, 00:02   

Marku - nie z tego co pamiętam to była inna fota,ludzie stali na przystanku i fotograf zrobił ujęcie od dołu gdzie na przezroczystym dachu były gołębie...trochę ich było mało więc kilka dokleił :-)
o znalazłem artykuł :-)
http://wiadomosci.onet.pl...,wiadomosc.html
zdjęcia nie mogę znależc :-(

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2011-12-10, 00:03   

wiem wiem ze to bylo od dolu i tez foty nie moge znalesc

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2011-12-10, 00:05   

karp1225 
rozkręcam się
Robert Babisz

Wysłany: 2011-12-10, 00:08   

mam i zdjęcie - stał jeden ludź a ptaki są wklejone - zagadka które ?
http://www.grandpressphot...r_Skornicki.jpg

jacekg 
niemowa
Jacek Grzechnik

Wysłany: 2011-12-10, 00:33   

Takie oszustwa należy tępić i tyle. Brawo że są tacy co znają się na rzeczy i głośno o tym mówią. Pseudoprzyrodnikom-fotografikom stanowcze i zdecydowane nie!!! :klup1:

empeurka
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-10, 05:59   

no i myszak został gwiazdą internetu, pojawiają się nowe kompilacje ;)

żeby nie było to nie moje dzieło, zdjęcie z wiadomej strony z wiadomej dyskusji, autor Łukasz B. i Dariusz O.

karp1225 
rozkręcam się
Robert Babisz

Wysłany: 2011-12-10, 07:20   

he he he :-) :-) :-)

Tomek_K 
milczek

Wysłany: 2011-12-10, 17:14   

Buteozilla! Dobre :-D

Hanka 
forumowy nudziarz
Hanna Żelichowska

Wysłany: 2011-12-10, 17:14   

karp1225 napisał/a:
mam i zdjęcie - stał jeden ludź a ptaki są wklejone - zagadka które ?

Ale beznadziejny ten fotograf! Dwa ptaki z lewej strony i dwa takie same z prawej - nawet nie wysilił się, żeby doklejki lepiej zakamuflować. Nie tylko za oszustwo, ale i za partactwo należało mu się wywalenie z roboty! :shock:

Tam się naczytałam, coś wpisałam, więcej już nie mam siły ... Więc - tutaj krótko ...
Trzeba oszustów ścigać i ich usiłowania ujawniać, a jak się da - to nawet wykluczać ze środowiska fotografów. Dorosły facet z wieloletnim stażem, to nie dzieciak, który początkuje i głupoty się go trzymają (chociaż te głupoty warto wybijać dzieciakom z głowy już za młodu).
Musi ponosić odpowiedzialność, zwłaszcza jeśli mieni się zawodowcem. Nie ma innej drogi ... :evil:

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2011-12-10, 17:52   

myslisz Haniu ze nasi mistrzowie polski sa swieci ??

Ryba17 
niemowa
Robert Adamiak

Wysłany: 2011-12-10, 19:38   

Hanka napisał/a:
Trzeba oszustów ścigać i ich usiłowania ujawniać, a jak się da - to nawet wykluczać ze środowiska fotografów.

Moim zdaniem to przesada.

Jakbyśmy się dowiedzieli, że np jakiś fotograf celowo spłoszył jakieś ptaki, bo w ich koloni zrobił budę i one opuściły to miejsce na zawsze to myślę, że nie spotkałby się z taką reakcją.
Wydaje mi się, że tu zadziałało coś takiego "Oszukał nas!!! A nas nie można oszukiwać"
Ja jeden albo dwa dni w tygodni poświęcam na fotografowanie ptaków ale ciągle traktuję to jako zabawę a nie jako sens życia.

Oczywiście takie zdarzenia trzeba piętnować bo chcę oglądać zdjęcia i nie zastanawiać się nad każdym czy to fotomontaż czy też nie. Ale żeby odbierać człowiekowi coś co lubi (każdy kto siedzi w budzie musi to lubić) to przesada. Zwrócić uwagę i tyle.

Wątek na BW przejrzałem i jest on mocno pouczający.
Można sobie było wyrobić zdanie nie tylko o autorze zdjęcia ale i o kilku innych osobach z różnych "obozów".
I to nie było dobre zdanie.
Dodam jeszcze, że osobiście nikogo nie znam.

Ps. Sójka dzisiaj latała przed czatownią, ale bałem się jej zrobić zdjęcie bo jakaś taka nieduża była:)

karp1225 
rozkręcam się
Robert Babisz

Wysłany: 2011-12-10, 19:55   

Marek Paluch napisał/a:
myslisz Haniu ze nasi mistrzowie polski sa swieci ??

Gdyby tak popatrzec to kilku naszym najlepszym noga się powinęła... :)

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2011-12-10, 19:57   

Cytat:
Trzeba oszustów ścigać i ich usiłowania ujawniać, a jak się da - to nawet wykluczać ze środowiska fotografów.

Hania chetnie przywrocila by kare smierci :)
tez nie zgadzam sie z ta opinia
kazdy przestepca po odbyciu kary ma prawo do powrotu do spolecznosci

kare autor fotki juz dostal sroga

Cytat:
Można sobie było wyrobić zdanie nie tylko o autorze zdjęcia ale i o kilku innych osobach z różnych "obozów".

co masz na mysli Robercie ?? wal smialo :)

Cytat:
Ps. Sójka dzisiaj latała przed czatownią, ale bałem się jej zrobić zdjęcie bo jakaś taka nieduża była:)

dowcip masz dobry :bravo:

karp1225 
rozkręcam się
Robert Babisz

Wysłany: 2011-12-10, 20:02   

powiem tak, jeśli ktoś coś wkleił ,focił hodowlane zwierzęta i kłamał że są dzikimi to nie jest to najgorszą rzeczą,można to wybaczyc,w końcu zwierzęta nie ucierpiały - mz najgorsze jest to gdy do celu dochodzi się po trupach,mam tu na myśli focenie przy gniazdach z użyciem lamp itd...dla takich zachowań nie powinno byc taryfy ulgowej.

turbol 
Administrator
Andrzej

Wysłany: 2011-12-10, 20:15   

Uważam ,że autor tej sklejki gdyby w tej chwili napisał słowo przepraszam to byłoby po sprawie. Ucieczka z BW nie polepszyła jego sytuacji.
A co do gniazd , to chyba wiemy ,że najwięksi fotografowie mają trochę na sumieniu i całe szczęście ,że to jest napiętnowane :->

Ryba17 
niemowa
Robert Adamiak

Wysłany: 2011-12-10, 20:16   

Marku najnormalniej mi się nie chcę bawić w politykę

[ Dodano: 2011-12-10, 20:21 ]
A niech mi ktoś pokaże jakiś artykuły czy coś w tym rodzaju gdzie piętnowani są fotografowie za robienie nieetycznych rzeczy, takich niszczących przyrodę a nie dotyczące fotomontaży czy fotografowania ptaków w niewoli

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2011-12-10, 20:40   

Cytat:
A niech mi ktoś pokaże jakiś artykuły czy coś w tym rodzaju gdzie piętnowani są fotografowie za robienie nieetycznych rzeczy

nie ma bo sie boja pisac?? bo mysla ze nie robia duzej szkody ??

Hanka 
forumowy nudziarz
Hanna Żelichowska

Wysłany: 2011-12-10, 20:59   

Napisałam: "a jak się da - to nawet wykluczać ze środowiska fotografów.".
Wycofuję. Przesadziłam ... :oops: I trochę nie tak się wyraziłam ...

Miałam na myśli to, że jeśli ktoś siebie określa zawodowcem z długoletnią praktyką, uczestniczącym w konkursach, wernisażach, publikującym w czasopismach, kalendarzach i innych miejscach swoje zdjęcia, to po takim nieomalże udowodnionym fotomontażu (na kilku zdjęciach), powinien być traktowany z dużą dozą nieufności przez kolegów ze środowiska fotograficznego.
I przez jakiś czas pewnie tak będzie ...aż koleżeństwo zapomni, a sprawa się rozmyje.

Marek Paluch napisał/a:
Hania chetnie przywrocila by kare smierci :)

Marku, a jak Ty będziesz mnie tak podsumowywał coraz to "przyjemniejszymi" określeniami, to ja naprawdę przestanę w ogóle się odzywać.
Ja Ciebie nie atakuję, nie oceniam Twoich poglądów w ostrych słowach. Po prostu, przedstawiam swój punkt widzenia, który stawiam obok czyjegoś cz Twojego - jeśli się nie zgadzam.
Epitety sobie wypraszam!
Jestem osobą łagodną i "naiwną", jak to oceniłeś, ale po głowie sobie chodzić nie dam, nie pozwalam! :-|

A żeby postawić kropkę nad "i" całkiem poważnie informuję Cię Marku, że nie jestem zwolenniczką kary śmierci!

empeurka
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-11, 06:14   

Jaki znowu epitet ? Ja tam takowego nie wyczytałem :)

Birdwatcher 
małomówny
Kapitan Planeta

Wysłany: 2011-12-12, 17:04   

ależ wstyd, wchodzę w link, trochę czytam... powiększam załączone foto - oglądam, przyglądam się... a tu zza pleców mój facet - laik jeśli chodzi o ptaki i fotografię (tyle wie co ode mnie) mówi: "Anka ta sójka to jakaś mała nie?" I mnie nagle olśniło - fakt! sójczak za malutki... przykra sprawa.

Przykra tym bardziej, że autor oraz 'wspólnik' idą w zaparte... już nie sam fakt fotomontażu wywołał we mnie odrazę - ale właśnie takie wymyślne historyjki, i mimo już cienkiego lodu pod nogami... skakaniu po nim dalej;/

Śmiesznym i żenującym jest fakt nieznajomości proporcji i wielkości ptaków przez kogoś kto je sądzę dość długo obserwuje i fotografuje.

Cóż.. czego się nie zrobi dla poklasku...

O włażeniu z buciorami w gniazda, wabienie nachalne głosami samic, błyskanie lampą to inny obszar etyki fotografa -tu mam zdanie nieugięte - N I E!

a co do jpg... cholera ja mam mała kartę i przyznam się bez bicia, że czasami zapisuję tylko w jpg... wiem, że raw jest lepszy ale niestety;/ Tyle, że ja nie muszę robić zlepek itd... żeby zachwycać ludzi bo ja nie jestem z tych. To mi ma się podobać - a jeśli podoba się komuś jeszcze, to bardzo mi miło.

Pozdrawiam - Ann

Amedos 
milczek
Michał

Wysłany: 2012-01-21, 19:52   

Ja na tym portalu juz nic nie pokaże. Zwróciłem gosciowi by nie pokazywał zdjęć z jajcami w gniazdach to mi przestał dodawać zdjecia.
Skasowalem te zdjecia nie chce tego już znać. Nie lubie pracować z osobami które na to nie zasługują.
http://imageshack.us/f/21/britus.jpg/

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2012-01-21, 19:58   

3 dni to czekasz bardzo krotko
nie ktore czekaja 7 :)

Amedos 
milczek
Michał

Wysłany: 2012-01-21, 20:04   

No moje czekały już 9 dni. Szkoda że tak się tam ludzi traktuje.

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2012-01-21, 20:08   

ups :) to znaczy ze ktos cie zlewa

ale pociesze cie nie ciebie jedynego

karp1225 
rozkręcam się
Robert Babisz

Wysłany: 2012-01-21, 21:52   

a ja chyba zacznę olewac wszystkie portale ptasiarskie,po pierwsze niczego nowego się nie dowiem a po drugie wszędzie to samo,dziadostwo,ustawki itd...kurwa pozostało chyba focic tylko dla siebie... jak kogoś uraziłem to proszę o usunięcie mojego konta.

Piotr 
gaduła
Piotr Straznikiewicz

Wysłany: 2012-01-21, 21:59   

karp1225, Ja myślę że wszyscy tutaj na tym forum focimy dla siebie . Nie wyobrażam sobie żebym fotografował dla kogoś . Na forum możemy jedynie podzielić się doświadczeniami , radami a nawet naukami na temat fotografii ptasiej . Żeby to działało to wstawiamy swoje fotografie .Takie jest moje skromne zdanie . Pozdrawiam .

turbol 
Administrator
Andrzej

Wysłany: 2012-01-21, 22:22   

Jak to w każdej społeczności ludzie różnią się od siebie i to powinno być piękne. Jednak czasami te różnice doprowadzają do kłótni. Wtedy powinniśmy nauczyć się wybaczać. Tak się po prostu żyje w społecznościach. Różnice zdań powinno się wyjaśniać w merytorycznych dyskusjach a nie walką i bluzganiem jeden na drugiego. Ja też zaprzestałem udzielać się na niektórych forach, gdzie w tej chwili rządzą albo małolaci , albo jakieś lobby, albo garstka ludzi , którzy innych traktują jak śmiecie. Każda wypowiedź , która im nie pasuje jest od razu zbesztana a przy tym poparta oklaskami towarzystwa wzajemnej adoracji.
Robercie , nie wiem czy lepiej jest uciekać od tego do własnego świata , czy w końcu zacząć z tym walczyć by zrobiło się normalnie. Także , chyba lepiej podyskutować i może coś się zmieni na lepsze , powiedzieć co się czuje, a zrobi się normalnie , jak być powinno.

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2012-01-21, 22:31   

Robercie nie wiem czemu sie tak obruszyles i czym ?
bo ktos napisal prawde ?
takiej prawdy jest wiecej ale wszyscy siedza cicho i wlaza sobie w dupy bez wazeliny to jest normalne?
to ze jak piszesz prawde to odrazu wywalaja cie albo piepsza 3po 3

karp1225 
rozkręcam się
Robert Babisz

Wysłany: 2012-01-21, 22:58   

kto jest bez winy niech rzuci kamieniem.. - nikogo nie bronię...

Odpowiedz do tematu