Strona główna   Galeria      Szukaj   Listy gatunkowe   OTOP   Testy   Atlas Ptaków   Forum   Użytkownicy   Rejestracja   Zaloguj   Regulamin   FAQ   UWAGA cookie!

Karmnik 2013/2014
Autor Wiadomość

Karol Fornalczyk 
niemowa

Wysłany: 2013-11-15, 17:16   Karmnik 2013/2014

Proszę tutaj zamieszczać Wasze relacje, porady, zdjęcia z zimowego dokarmiania ptaków, może wspólnie czegoś się jeszcze dowiemy...

Karmisko 2012/2013

free pic

karp1225 
rozkręcam się
Robert Babisz

Wysłany: 2013-11-16, 11:48   

strach pisac o dokarmianiu bo teraz wszystko jest "nieetyczne " :mrgreen:

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2013-11-16, 12:18   

Robert bede mial Cie na oku :mrgreen: :mrgreen:

Karol Fornalczyk 
niemowa

Wysłany: 2013-11-16, 17:14   

karp1225 
rozkręcam się
Robert Babisz

Wysłany: 2013-11-18, 06:12   

Marek Paluch napisał/a:
Robert bede mial Cie na oku :mrgreen: :mrgreen:

Ja jak na razie focenie mam z głowy więc nic nie " przeskrobię " :mrgreen:

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2013-11-18, 10:53   

chory czy wymiana sprzetu na nowy ? :)

karp1225 
rozkręcam się
Robert Babisz

Wysłany: 2013-11-18, 16:11   

Marek Paluch napisał/a:
chory czy wymiana sprzetu na nowy ? :)

niestety chory...a sprzętu to już na pewno nie wymienię,chyba że na mniejszy - brak funduszów.

Hanka 
forumowy nudziarz
Hanna Żelichowska

Wysłany: 2013-11-18, 16:41   

Fajny pomysł z tym wątkiem, bo można wstawiać zdjęcia spod karmnika ... ;-)
Tylko, ja nie wiem czy Karol, mając nadzieję na dowiedzenie się czegoś nowego o dokarmianiu, liczył się z wiedzą osób karmiących ptaki na balkonie w bloku? :-/ Bo to wymaga sprytu (jak nie dopuścić gołębi do karmnika i karmy), sporego nakładu pracy (zabezpieczenie balkonu przed super upaćkaniem, sprzątanie co jakiś czas, przynoszenie tektury itp. "straszne" działania) i duuuużo samozaparcia oraz odwagi (niechętni, często wkurzeni SĄSIEDZI :evil: ). Administracja Spółdzielni też - bo wydali regulamin zakazujący karmienia na balkonach ... :-( :roll:
A bidaki wróble, mazurki, sikory, a w końcówce zimy również czyże, dzwońce, kawki, szpaki, czasami wrona są głodne i rozpaczliwie poszukują smacznych ziarenek słonecznika. Z innego typu karmy musiałam zrezygnować, bo zostaje na ziemi pod balkonem i zaśmieca ogródek ... :shock:

PatrykO 
milczek
...

Wysłany: 2013-11-24, 19:27   

Coś w temacie wlasnego autorstwa lol.

https://www.youtube.com/watch?v=Xt2VgWE41fg

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2013-11-24, 19:34   

no tak sprzet jest to z resztek materialu mozna zawsze cos wystrugac
rozumiem ze ten otworek to na sypanie jedzenia :) ?
ja chce zrobic z 2 budki na podworko ale nie mam natchnienia :mrgreen:

PatrykO 
milczek
...

Wysłany: 2013-11-24, 19:41   

zawsze zostaje troszke :) :) tyle ze mozna by bylo z 50 zrobic :) :):) dlugo czekalem az sie trafl pleksi. a co do natchnienia to tego chyba nigdy nie ma, chyba ze sie nudnosci trafia ,,,

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2013-11-24, 20:26   

zawsze mozesz to komercyjnie robic :) i pare $ wpadnie

PatrykO 
milczek
...

Wysłany: 2013-11-24, 20:29   

:) :):)

Wlodeks 
gaduła

Wysłany: 2013-11-27, 17:31   

Polecam odcinek "Zima zła !" programu 100 tysięcy bocianów;-)

http://vod.tvp.pl/audycje...ima-zla/1463965

evilseed 
milczek
Kamil Wilkos

Wysłany: 2013-11-28, 12:14   

Patryk, czy ten karmnik ma z szybę albo plexi? Bo coś mi się światło odbija :)

PatrykO 
milczek
...

Wysłany: 2013-11-28, 17:38   

plexi.

evilseed 
milczek
Kamil Wilkos

Wysłany: 2013-11-28, 22:52   

A nie boisz się, że ptaki będą uderzać w to? Zabezpieczasz to jakoś? Bo widziałem kiedyś podobną konstrukcję i właściciel wykończył kilka ptaków w ten sposób.

PatrykO 
milczek
...

Wysłany: 2013-11-30, 01:34   

bez obaw.... bedzie pomalowane i naklejone ptaszki zostana.

Hanka 
forumowy nudziarz
Hanna Żelichowska

Wysłany: 2013-11-30, 15:43   

Widziałam takie karmniki w sprzedaży. Wsypujesz karmę do środka, plexi chroni ją przed deszczem i śniegiem. Ptaszki siadają na brzegach i dziobią. Dotąd o'key. W pewnym momencie, karma się kończy - leży płasko na podłodze karmnika, ale do ptaszków już nie dochodzi. Widzą, że jest a .. nie ma :( Gdyby plexi było zamontowane w literę V, to rozsypywałoby się po podłodze karmnika do ostatniego ziarenka. Czy dobrze kombinuję?
Oczywiście, przestrzeni do dziobania ptaki miałyby więcej, a tym samym - więcej miejsca do robienia kupek i zanieczyszczania karmy. To fakt.
I tak źle, i tak niedobrze ... :klup2:

Na marginesie dodam, że czy taki karmnik jak proponuje (buduje) Patryk, czy taki jak ja sobie wyobraziłam, nie chroni przed odwiedzinami gołębi. U mnie gołębie są już tak mądre, elastyczne i pomysłowe, że potrafią wisieć i stać na wszystkim, w czym próbuję podawać ziarno wróblakom. Wyjadają wszystko a kupki - wiadomo, jak gołębie brudzą, fe :evil:

Hanka 
forumowy nudziarz
Hanna Żelichowska

Wysłany: 2013-11-30, 15:45   

To znalazłam w Google:
https://www.google.pl/sea...iw=1563&bih=880

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2013-11-30, 17:21   

no to masz Patryk zadanie i update do wykonania :)

evilseed 
milczek
Kamil Wilkos

Wysłany: 2013-12-01, 09:34   

No to już jestem spokojny ;-)
Haniu, z gołębiami to jest masakra. Też mam karmnik na balkonie i powiem szczerze, że kreatywność tych ptaków jest imponująca. Mam jednego takiego "geniusza", który zrobi wszystko żeby obejść wszelkie zabezpieczenia. Już nauczył się nawet techniki kolibra :shock: Właśnie konstruuję inteligentny system rozpoznawania ptaków przy karmniku i jeśli rozpozna gołębia będzie wydawał odstraszający odgłos :zly:

monia 
małomówny
Monika Pastrykiewicz

Wysłany: 2013-12-01, 16:22   

Ja już też dokarmiam ale ruchu nie ma za dużego.Ptaków sporo wokół.Dzisiaj przyleciały dzwońce,bogatki,modraszki-tych przewaga,jery,kręcił się dzięcioł średni.Wokoł dużo szczygłów,kosów,czyży,trznadli,potrzeszczy.
Drugą budę na drapole zrobiłam w innym miejscu niż w zeszłym sezonie ale cisza jak makiem zasiał nawet bażantów brak:(dz.czarny trochę się pokręcił,pokazały się 2 kruki i tyle.Wracam na stare śmieci-szkoda było mojej roboty i odcisków na rękach bo wszystko trza od początku robić:(Ale tu mimo złej perspektywy jest duża szansa na myszołowy,sroki i sójki.No i bliżej w razie dużego śniegu to tam się nie doczłapie.

Hanka 
forumowy nudziarz
Hanna Żelichowska

Wysłany: 2013-12-10, 22:02   

evilseed napisał/a:
No to już jestem spokojny ;-)
Haniu, z gołębiami to jest masakra. Też mam karmnik na balkonie i powiem szczerze, że kreatywność tych ptaków jest imponująca. Mam jednego takiego "geniusza", który zrobi wszystko żeby obejść wszelkie zabezpieczenia. Już nauczył się nawet techniki kolibra :shock: Właśnie konstruuję inteligentny system rozpoznawania ptaków przy karmniku i jeśli rozpozna gołębia będzie wydawał odstraszający odgłos :zly:

Napisałam dużo, ale zawiesił się komputer (zgroza!, bo to niezawodny Mac :((()
Poważnie, Kamilu będziesz robił dźwiękowe odstraszanie? To zdolny jesteś :) ) :bravo:

Szczęka mi opadła, jak przeczytałam, jakie ptaki przylatują do Moni. Mój karmnik na balkonie w bloku w mieście - wielu gatunków nie będzie. I fotografowania tez nie, bowiem otoczona jestem paskudnymi domami. Ale najważniejsze dokarmianie maluchów :) )
Pozdrawiam cieplutko wszystkich :serce:

Irek Malejki 
rozkręcam się

Wysłany: 2013-12-11, 11:29   

evilseed napisał/a:
z gołębiami to jest masakra. Też mam karmnik na balkonie i powiem szczerze, że kreatywność tych ptaków jest imponująca. Mam jednego takiego "geniusza", który zrobi wszystko żeby obejść wszelkie zabezpieczenia. Już nauczył się nawet techniki kolibra :shock:

Mam karmik z tylu w ogrodzie i widze przez szybe z salonu, jak golebie, czy to grzywacz, czy sierpowka potrafia cale kwadranse ganiac sie w kolko i przeganiac z terenu karmika. Zabezpieczylem przed nimi wejscie do srodka do karmika drutem, bo wyjadaly zawartosc karmy w 5min. Ale one sa tak kreatywne, ze potrafia jak koty przeslizgiwac sie miedzy drutami i tak wchodza do srodka karmika. Loty kolibrow doswiadczam tez i robia to przede wszystkim sierpowki. Fajny widok.

monia 
małomówny
Monika Pastrykiewicz

Wysłany: 2013-12-11, 18:27   

Haniu ptaków jest o dużo mniej niż w zeszłym sezonie:(Myszaków brak,sroki gdzieś tam przelecą,sójki też jakieś płochliwe-w zeszłym sezonie tak nie było ptaki siadały na rękę-nie wiem co się stało.....Jeden dzień wąwóz aż kipi od pataków dwa dni pózniej cisza jak makiem zasiał.do tego jakiś debil bude mi przewrócił do góry nogami:pif: przeniosłam kawałek dalej z gorszym światłem ale może już nie znajdzie.Na dole mam szałas i nawet ksawerego przetrzymał hehe.Ale chyba tylko bażanty tam podejdą.Czemu fajne miejscówki są tak daleko ode mnie rowerem nie chciało by mi się śmigać kilka kilometrów.W przyszłym sezonie zostaje tylko przy dokarmianiu domowym jak będe w polsce bo roznie może być:)

Karol Fornalczyk 
niemowa

Wysłany: 2013-12-24, 11:20   

niespodziewane odwiedziny..

[ Dodano: 2013-12-24, 11:24 ]

Hanka 
forumowy nudziarz
Hanna Żelichowska

Wysłany: 2013-12-24, 15:18   

Wielka radość! Jer i czarnogłówka - rarytasy!
Oby ptaszków jak najwięcej było zaraz po Świętach i w 2014 r.! - dla każdego coś miłego!
Monia, przyjdzie mróz, spadnie śnieg - ptaki się zlecą do jedzenia. :-D

fotosc
gaduła okrutna
Sylwester Cwalinski

Wysłany: 2013-12-24, 18:34   

evilseed napisał/a:
A nie boisz się, że ptaki będą uderzać w to? Zabezpieczasz to jakoś? Bo widziałem kiedyś podobną konstrukcję i właściciel wykończył kilka ptaków w ten sposób.

wtedy krogulec lub myszak bedzie mial padline :)

widzialem podobny karmik w parku narodowym i ptactwo dawalo sobie rade :) mysle ze i tu sobie poradza :)

monia 
małomówny
Monika Pastrykiewicz

Wysłany: 2013-12-24, 18:51   

Kolejne przenosiny budy(lepsze tło) w stare miejsce z zeszłego sezonu i ptaków dużo więcej-mimo,że odległość od poprzedniego miejsca jakieś 300m.Wczoraj jak przyszliśmy na miejsce dosypać papu to ptaki zleciały się wokoło jakby wiedziały,że to przyszło jedzenie hehe.Też pojawiła się para jerów,czarnogłowki są też 2 jak w zeszłym sezonie,dzwońców sporo to mam zajęcie czytać obrączki metalowe:),modraszki,bogatki,mazurek,bażanty,sójki-reszta ptaków się kręci ale nie zagląda.Jak siedziałam 7 godz. to przeszło spore stadko saren(mam dla nich lizawke)a w nocy były chyba dziki bo wszystko było zryte czyli miejsce gdzie wysypane były żołedzie i jabłka,a kukurydza i osypka zniknęły aż było wylizane do czysta :lol:
W domowym jak zwykle stado ok 60 sierpówek,dzwońce,bogatki,2 modraszki,ok 80 mazurków i wrobli,był też siniak i sosnówka przylatuje na sadło.

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2013-12-24, 21:51   

ja tez jestem 2 razy w tygodniu albo raz a dobrze mimo ze na dworze cieplo

Hanka 
forumowy nudziarz
Hanna Żelichowska

Wysłany: 2014-01-16, 22:20   

Ale fajnie, tyle ptaków u Moni :bravo:
U nas już zima na całego, śnieg leży, karmnik balkonowy okupowany przez sikory, mazurki, dzwońca ... Jak przyjdzie mróz, pojawią się i inne. Jednak ja nie mam warunków do robienia zdjęć, za mała przestrzeń ...

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2014-01-16, 23:05   

a w Opolu nadal to samo :)

monia 
małomówny
Monika Pastrykiewicz

Wysłany: 2014-01-17, 13:09   

Przy takiej pogodzie lipa z ptakami,oczywiście zjadają słonecznik ale przylatują pojedyńcze ptaki:(Za to mogę prawie co drugi dzień(no może rzadziej) oglądać łosia w całej okazałości:)Tyle,że strasznie płochliwy i tylko jak dotąd jedna marna fotka:(Dzisiaj też był:)
W domowym karmniku średnio 100 sierpówek,tyle samo mazurków/wróbli i trochę dzwońców ale szału też nie ma.Także słonecznik chyba zostanie do przyszłego sezonu:)

Karol Fornalczyk 
niemowa

Wysłany: 2014-01-17, 14:43   

monia, pokazuj łosia :)

monia 
małomówny
Monika Pastrykiewicz

Wysłany: 2014-01-17, 15:06   

Karol nie ma co nawet się chwalić fotą bo było strasznie pochmurną,leżał w lesie i robione kompaktem:)Mam zamiar się na niego zaczaić bo przychodzi dość często w rejon mojej budy.Dzisiaj wlazł odrazu w gęstwinę dzikiego bzu i tyle było z fotki:(a jakiś dziki jest.Ostatnio leżał na czystej pozycji ale zanim kompakt sie otworzył :klup1:
tu masz linka do fotki http://przyropol.blogspot.com/2013/12/os.html

[ Dodano: 2014-01-21, 14:30 ]
Dzisiaj ptactwa mnóstwo zarówno w domowym jak i leśnym karmniku to znak,że zima idzie i do nas:)W leśnym urzędowały dziki i niezły basen wykopały.Kurde ja szpadlem nie umiałam wykopać dołu a one sobie bez problemu poradziły:)chyba im więcej techniki tym człowiek głupszy i słabszy :mrgreen:

Hanka 
forumowy nudziarz
Hanna Żelichowska

Wysłany: 2014-02-18, 23:06   

Ano właśnie - luty/WIOSNA - i jak tu karmić ptaki? U mnie na balkonie nadal jest ziarno dla wróblowych, ale nie staram się tak bardzo, a i one nie są tak zainteresowane. Teraz gonią się, flirtują, zaznaczają terytorium - śpiewy i ćwierkania wszędzie ... :-)
Ktoś jeszcze jakąś zimę przewiduje? :roll:

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2014-02-18, 23:08   

chyba tylko amerykanie :)
ale cos tam ma ponoc pomrozic jeszcze

monia 
małomówny
Monika Pastrykiewicz

Wysłany: 2014-02-23, 19:01   

U mnie też w leśnym puchy-ze 2 sikorki i trznadel się pokazały.Czas zwinąć budę ale będę chodzić dawać tak raz na tydzień.W domowym to mazurki sie wyniosły zostały tylko sierpówki i wróble ale przylatują 2 razy dziennie o stałej porze.Dzisiaj wyjątkowo zawitały 2 czyże i 2 sikorki-sprawdzały budki lęgowe i coś tam jeszcze przekąsiły:).Także słonecznik mi zostanie tak z 60kg jak nie wróci zima.ale to na przyszły sezon nie będe kupować bo tylko w domu będę(albo rodzice będą) karmić.

Hanka 
forumowy nudziarz
Hanna Żelichowska

Wysłany: 2014-02-24, 17:29   

monia napisał/a:
Także słonecznik mi zostanie tak z 60kg jak nie wróci zima.ale to na przyszły sezon nie będe kupować bo tylko w domu będę(albo rodzice będą) karmić.

Monia, ale przechowywać trzeba w bardzo zimnym miejscu. Inaczej - fruwające robale mogą się w ziarnie zalęgnąć ... Nie wiadomo, jakiej jest czystości, a poza tym różnego rodzaju molowate lubią takie podłoże i lęgną się :(

monia 
małomówny
Monika Pastrykiewicz

Wysłany: 2014-02-25, 08:21   

To dam do piwnicy tam w lato jest zimno:)A z tymi robalami to wiem bo zawsze zostaje mi pszenica to potem latają.W słoneczniku też miałam ale systematycznie wybierałam gąsienice i zmieniałam worki i przetrwało do kolejnej zimy:).Te co zostaną nie będą otwarte to może sobie odpuszczą włażenie do worka :mrgreen: .

Hanka 
forumowy nudziarz
Hanna Żelichowska

Wysłany: 2014-02-26, 19:44   

:-D

Odpowiedz do tematu