Strona główna   Galeria      Szukaj   Listy gatunkowe   OTOP   Testy   Atlas Ptaków   Forum   Użytkownicy   Rejestracja   Zaloguj   Regulamin   FAQ   UWAGA cookie!

» Forum Galerii Fotoptaki » O galerii » Formuła konkursu.

Formuła konkursu.
Autor Wiadomość

fotopapkin
[Usunięty]

Wysłany: 2006-12-11, 18:00   Formuła konkursu.

Jedynym powodem tak małej ilości dodawanych fotografi na konkursy,a wręcz kompletny ich brak jest spowodowane formułą konkursu.
Biały ptak,czarny ptak zadane tematy można oczywiście różnie interpretować i według własnych wizji coś tam dodać.
Ja niestety wizjonerem nie jestem i to co czarne to czarne a białe to białe.
Zamieszkujemy różne regiony polski i świata,nie każdy ma możliwość focenia kruka czy czapli.
Moim zdaniem konkurs powinien być robiony na podobnych zasadach jakie obowiązują na forum Fotografia Przyrodnicza z tą różnicą że fotografia musi być z danego miesiąca w którym organizowany jest konkurs tak jak do tej pory jest w regulaminie konkursu.
Powinno być bez tematu zadanego przez admina tylko powinna być wyłoniona najlepsza fota miesiąca.
To nie architektura którą można focić każdego dnia,o każdej godzinie i przy różnym oświetleniu.
W fotografi przyrodniczej nie można robić fot na zamówienie.
Tym bardziej że jest nas bardzo mało na forum Fotoptaki.
Przypuszczam że na konkurs czarny ptak wpłynie bardzo mało fotografi a może także poraz kolejny konkurs nie zostanie rozczygniety.
Jak ktoś jest na forum Fotografia Przyrodnicza wie o czym piszę :)

Pozdrawiam.

fotopapkin
[Usunięty]

Wysłany: 2006-12-11, 18:05   

Poraz kolejny nie dodam żadnej foty na konkurs,niestety nie dysponuję jeszcze taką wiedzą i umiejętnościami by sprostać zadawanym tematom przez administratora :(
Bez urazy ale jest to zła koncepcja.Dajmy szansę wszystkim użytkownikom.
No chyba że zechcecie całkowicie zrezygnować z rywalizacji,a pamietać należy że nic tak nie dopinguje do większej pracy jak właśnie rywalizacjia w pozytywnym tego słowa znaczeniu.
Jeszcze raz pozdrawiam.

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2006-12-11, 20:08   

dobrze napisane
zasady musza byc troszke luzniejsze
mozna organizowac od czasu do czasu konkurs o zaostrzonych regułach ale tak jak wspomniał fotopapkin i ja kiedys juz tez gdzies :-P
ja bardzo bym chciał brac udział ale nie ma w tejchwili aparatu czekam własnei na nowy korpusik a z mojej komórki nawet nie próbuje nawet :mrgreen:
i ostatnia ankieta była troszke nie namiejscu ja sie nie obraziłem
ale mozna odebrac ja było "teraz tez nie wezmiecie udziału k...." :pif: :pif: :pif: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
i nie odbierz tego jako atak w twoja strone
www.fotoneo.pl

Agnieszka Czarnocka
[Usunięty]

Wysłany: 2006-12-11, 20:20   

forma konkursu tak naprawde nie jest zla:) wymaga jakiegos tam pomyslu. tytul konkursu, przykladowo "czarny ptak" otwiera naprawde ogromny zakres mozliwosci i interpretacji. przeciez mozna wrzucic kazdego ptaka, nie musi byc on namacalnie i naocznie czarny. wazny jest kontekst w jakim zostanie pokazany. oczywiscie, ze mozna pokazac ptaka o czarnym umaszczeniu, ale rownie dobrze moze to byc labadek na czarnym tle z gra swiatla i cieni (tak przykladowo)
propozycja pawla odnosnie konkursu na zdjecie miesiaca powinna byc wprowadzona niezaleznie.
jednak zadania tematyczne powinny zostac, przynjamniej moim zdaniem. z czasem userow przybedzie, a zdjecia naprawde moga sie okazac ciekawe i inspirujace dla innych.

fotopapkin
[Usunięty]

Wysłany: 2006-12-11, 20:24   

A zresztą ilu userów tyle opini,nie było tematu.

Agnieszka Czarnocka
[Usunięty]

Wysłany: 2006-12-11, 20:36   

dokladnie tak, ale temat do dyskusji jest:) chyba chodzi o to, aby wszyscy byli zadowoleni. nie ma najmniejszego sensu organizowac jakichkolwiek konkursow, jezeli na chyba 25 userow przystapi di niego 5 osob. pawel, przeciez temat jaki proponuje administarcja jest naprawde dowolny i nie ma zadnych ograniczen. inaczej przedstawialaby sie sytuacja gdyby zakres tematyczny dotyczyl konkretnego gatunku, wowczas byloby to powazne ograniczenie dla wielu z nas.

fotopapkin
[Usunięty]

Wysłany: 2006-12-11, 20:36   

Dopiero teraz uświadomiłem sobie jaką mam mało rozwinietą wyobraźnię i nie jest to ironia z mojej strony.

Agnieszka Czarnocka
[Usunięty]

Wysłany: 2006-12-11, 20:37   

oj bo sie zaraz brzydko wyraze:) dobrze wiesz, ze to co powyzej napisales jest nieprawda!!!

RN
[Usunięty]

Wysłany: 2006-12-11, 21:11   

Kiedyś tam na forum przedstawiałem jakie były motywy zaproponowania takiej a nie innej formuły konkursu.
Jak na razie 2 osoby są przeciw jedna za.
Dyskutujcie dalej, a my czytamy :-) .
Tylko dyskusje mogą coś zbudować.
Jednak dalej stoimy na stanowisku, że powinny to być konkursy tematyczne, one jednak zmuszają nas do ukierunkowania się na ten właśnie zadany temat. Inna sprawa, jaki to temat? Tutaj jesteśmy całkowicie otwarci. Apelowaliśmy w jednym z postów abyście rzucili kilka propozycji. No i nic. Więc administracja w swojej prostocie po białym, czarnego ptaka wymyśliła. :klup2:
Ps. Siwego ptaka nie zaproponujemy ;-)

fotopapkin
[Usunięty]

Wysłany: 2006-12-11, 21:16   

Jak będzie czarno-biały to mam szanse coś wystawić :)

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2006-12-11, 21:27   

mozna tez papuge zrobic czarnobiała w PS i tez bedzie dobrze :mrgreen:
a moze tak dodatkowo zrobic licytacje jak na innym forum bardzo ciekawa zabawa to tak dodatkowo a konkursy jak najbardziej
www.fotoneo.pl

Agnieszka Czarnocka
[Usunięty]

Wysłany: 2006-12-11, 21:34   

mozna zrobic wszystko, przykladow jest naprawde wiele, poniezej 2, jak dla mnie najbardziej oczywiste;)
bialy ptak -> bialy kruk -> antykwariat i fotografia jakiegos bezcennego dziela;)
czarny ptak -> czarny charkter -> byle jaki ptak o wrednym spojrzeniu:)

fotosc
gaduła okrutna
Sylwester Cwalinski

Wysłany: 2006-12-12, 00:43   

czemu nie siwy ptak :) a czapla siwa to tez przeciez istnieje :mrgreen: ja z przykroscia musze stwierdzic ze ostatnio nie mam czasu , na plenerki :-( i ubolewam nad tym i nie wiem czy cos wstawie , ale mialem juz mysl na kormorana :-D , ale czy zdarze to juz nie wiem
co do zdjecia miesiaca , to juz kiedys wspomnialem :-D , a te przerobki kolorow ptakow , to sa do kitu , biale to biale , moze byc zmieszany kolorami , ale bez zadnych PS
guest!! przypomnij nasza forme wyzwania , i to wlasnie mi sie podoba , takie zasady :-D

Odpowiedz do tematu