Strona główna   Galeria      Szukaj   Listy gatunkowe   OTOP   Testy   Atlas Ptaków   Forum   Użytkownicy   Rejestracja   Zaloguj   Regulamin   FAQ   UWAGA cookie!

FOTOGRAFICZNA GALERIA PTAKÓW FOTOPTAKI Strona Główna

Autor Wiadomość
  Temat: Jak mozna skonczyc fotografujac bieliki
Agata

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 5305

PostForum: Hyde Park   Wysłany: 2011-06-02, 20:00   Temat: Jak mozna skonczyc fotografujac bieliki
Uważać i dobrze się ubezpieczyć od nieszczęśliwych wypadków :mrgreen:
  Temat: Handel i hodowla dzikich ptakow - pytanie
Agata

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4252

PostForum: Hyde Park   Wysłany: 2011-06-01, 22:27   Temat: Handel i hodowla dzikich ptakow - pytanie
takasia, U nas też handel i hodowla dzikich ptaków jest zabroniona, nie wolno ich zabijać, hodować i przetrzymywać, nabywać, przesiedlać, wywozić poza granice kraju w stanie żywym lub martwym itd. To, że proceder jednak kwitnie i jedni wyłapują a inny kupują do krzyżówek to już zupełnie inny temat. Jak w każdej dziedzinie jest prawo i są Ci co je łamią i robią przekręty.
  Temat: Jak mozna skonczyc fotografujac bieliki
Agata

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 5305

PostForum: Hyde Park   Wysłany: 2011-06-01, 22:03   Temat: Jak mozna skonczyc fotografujac bieliki
Pewno, gdyby mnie taki gość podglądał podobnie bym zareagowała :bravo: :bravo:
  Temat: O Romku
Agata

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 3604

PostForum: Hyde Park   Wysłany: 2011-05-29, 10:39   Temat: O Romku
No rzeczywiście nieźle się dzieje, fotki nie można robić bo się płoszy a strzelać można i wcale nie koniecznie do zwierząt - bo po pijaku można mieć różne zwidy :mrgreen:
  Temat: KONKURS-FOTKA Z OPOWIADANIEM
Agata

Odpowiedzi: 62
Wyświetleń: 61489

PostForum: Konkursy FOTOPTAKI   Wysłany: 2011-03-25, 20:04   Temat: KONKURS-FOTKA Z OPOWIADANIEM
Cudowne opowiadanie :bravo: :bravo: a ta norka jaka śliczna :)
  Temat: KONKURS-FOTKA Z OPOWIADANIEM
Agata

Odpowiedzi: 62
Wyświetleń: 61489

PostForum: Konkursy FOTOPTAKI   Wysłany: 2011-03-25, 16:30   Temat: KONKURS-FOTKA Z OPOWIADANIEM
a ja coś napiszę by Piotr miał konkurencje, :-D chociaż moje fotki będą liche i aż wstyd wstawić
  Temat: KONKURS-FOTKA Z OPOWIADANIEM
Agata

Odpowiedzi: 62
Wyświetleń: 61489

PostForum: Konkursy FOTOPTAKI   Wysłany: 2011-03-14, 18:10   Temat: KONKURS-FOTKA Z OPOWIADANIEM
Ja bym może i napisała tyle ze mi wena na urlop polazła :lol: a proza na macierzyński :mrgreen: no i te fotki..... chętnie jednak poczytam.
  Temat: Nielegalne wykorzystanie zdjęcia.
Agata

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 6502

PostForum: Hyde Park   Wysłany: 2011-03-14, 16:43   Temat: Nielegalne wykorzystanie zdjęcia.
z tego co ja się wcześniej interesowałam to najpierw musisz wysłać informację i taki ktoś ma 30 dni na usunięcie materiału po tym czasie droga sądowa jeśli tego nie zrobi - takie były procedury
  Temat: Nielegalne wykorzystanie zdjęcia.
Agata

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 6502

PostForum: Hyde Park   Wysłany: 2011-03-14, 09:56   Temat: Nielegalne wykorzystanie zdjęcia.
Cytat:
Fot. internet: Norka amerykańska


To co zrobiła ta gazeta to szczyt wszelkiej bezczelności Krzysztof ma stronę internetową i jest domena jej przypisana czy tak trudno być solidnym i uczciwym !!!! czy reklama strony Krzysztofa w zamian za fotkę to komuś korona z głowy spadnie ? i skoro wiedzieli skąd wsiąść tak trudno napisać emaila o zgodę !!!!
  Temat: Dziwne rzeczy.
Agata

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 14704

PostForum: Hyde Park   Wysłany: 2011-01-17, 20:12   Temat: Dziwne rzeczy.
Amedos, weź zawsze drugie wiadro z poczęstunkiem dla kaczek :) - zobacz jaka ona grzeczna - należy jej się nagroda !!!
  Temat: Inkognito czy nie ??
Agata

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 9031

PostForum: Hyde Park   Wysłany: 2011-01-04, 11:23   Temat: Inkognito czy nie ??
To forum i galeria jest na wysokim poziomie - poznałam internetowo kilka bardzo fajnych osób, więc raczej tutaj się nie musisz niczego obawiać.
  Temat: Inkognito czy nie ??
Agata

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 9031

PostForum: Hyde Park   Wysłany: 2011-01-04, 11:07   Temat: Inkognito czy nie ??
Marek - pewno że tak, dlatego czasami się nim podpisuję hiii choć mogłabym mieć jakieś ładniejsze :lol:
  Temat: Nieustająca przygoda
Agata

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 9082

PostForum: Artykuły   Wysłany: 2011-01-04, 11:02   Temat: Nieustająca przygoda
Fajni, że się podobało jest mi miło :) .
  Temat: Inkognito czy nie ??
Agata

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 9031

PostForum: Hyde Park   Wysłany: 2011-01-04, 11:00   Temat: Inkognito czy nie ??
Jestem za a nawet i przeciw :lol: choć mało tu piszę chciałam swoje spostrzeżenia upublicznić. Prawdą jest, że ludzie w necie się zachowują tragicznie, szmacą cudze nazwiska bo są anonimowi i to daje im poczucie bezkarności (choć tak nie jest) i z racji tej wiele osób chce być anonimowym i uszanujmy to, a decyzję pozostawmy każdemu indywidualnie.
  Temat: Agata !!!!!!!!!
Agata

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 16327

PostForum: Hyde Park   Wysłany: 2010-11-18, 16:07   Temat: Agata !!!!!!!!!
Wybrałam kilkanaście Waszych prac - mam u siebie na kompie - częściowo nawet zaczęłam ...ale dopiero od stycznie zacznę się bawić. Wyskoczyło mi w ostatnim czasie kilka ważnych spraw :-? . Mam nadzieje że sprostam zadaniu.
  Temat: Nieustająca przygoda
Agata

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 9082

PostForum: Artykuły   Wysłany: 2010-11-04, 05:17   Temat: Nieustająca przygoda
kocoor, tylko dla ciebie bo o to prosisz: Ptasiland .
  Temat: Nieustająca przygoda
Agata

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 9082

PostForum: Artykuły   Wysłany: 2010-11-03, 18:41   Temat: Nieustająca przygoda

Fot: Marek Paluch

Jest małe malownicze miasteczko otoczone przez lasy, rzeki i wiele jezior oraz wzgórza i góry. W głąb kraju ciągną się stąd drobne rzeki, a w lasach przejrzyste strumyki. Prawdziwa kraina ptaków, których coraz mniej przebywa w innych regionach kraju.

Tu jednak krajobraz tak różnorodny przyciągał zawsze ptaki, gdyż wiele pól, łąk, i lasów jest dla ptactwa krainą szczęścia i dobrobytu. Hektary traw i zbóż, zapewniają niewyczerpane magazyny żywności. W rzekach i jeziorach oraz stawach ławice ryb, i drobnych skorupiaków przyciągają wodne ptactwo, którego jest tu zawsze więcej niż wszędzie. Wąwozy i brzozowe alejki nie tylko interesują tu ptaki. Ludzie również tutaj znajdują odpoczynek od gwaru betonowych miast.


Fot. Marek Herman.


Fot. Ryszard Dworak.


Fot. Ryszard Dworak.


Była dziesiąta rano. Ulice w maleńkim miasteczku były wyjątkowo puste. Ludzie pochowali się przed ostrym słońcem, tylko słychać było głośne śpiewy ptaków i trele brzmiące od samego rana. Dzisiaj było wyjątkowo duszno. Ptaki pochowały się w cieniu budynków i w gęstych liściach zielonych drzew. Samo południe było naprawdę gorące, w powietrzu unosił się zaduch, i wszystko wskazywało na nadchodzącą burze, gdyż nagle słońce zakryły ciemne chmury. Lato w tym roku było bardzo burzowe i deszczowe. Wiele gniazd pospadało z drzew podczas wiatrów i ulewnych dreszczów, niszcząc potomstwo zrozpaczonych ptasich rodziców. Zbliżająca się burza budziła więc znowu niepokój wszystkich mieszkańców, którzy obserwowali unoszącą się wodę w pobliskiej rzece.


Fot. Marek Herman.


Fot.Ryszard Dworak.

Również i ptaki były bardzo zaniepokojone, gdyż miały wiele problemów z powodu niesfornej pogody. Bażanty obawiały się o swoje gniazda na ziemi, a bociany o swoje, choć znajdowały się bardzo wysoko. W tym roku już kilka razy porządnie przemokło. Nawet remiz rozglądał się niespokojnie, najbardziej obawiał się silnego wiatru.


Fot. Ryszard Dworak.


Fot. Ryszard Dworak.


Fot. Marek Herman.

Tylko jaskółki latały nisko wyłapując zwinnie muchy, którymi karmiły swoje dorastające pisklęta. Już najwyższa pora, by w najbliższych dniach młode zaczęły swoje pierwsze loty. Sytuacja w jaskółczych gniazdach stała się bardzo irytująca, wydawało się, że wszystkie ptasie pchły znalazły w nich sobie lokum nie zamierzając ich opuścić.


Kiedy tak wszyscy obserwowali zmiany na niebie, południową ciszę przerwał bardzo głośny dźwięk dzwona na wysokiej wierzy małego kościółka, na której często przesiadywały gołębie. Ogłuszone głośnym dzwonem, przesiadły się na pobliski parapet małej kamienicy. Z wysokiego komina, na dźwięk dzwona głowy uniosły małe bociany, które czekały na swoją żerującą matkę na pobliskiej łące. Ojciec stał w gnieździe i obserwował miasteczkowe życie. Wróble buszowały w zakamarkach bocianiego gniazda, gdzieś od spodu nawet uwiły sobie w nim swoje własne gniazdko, ale ich młode dawno już wyleciały.

Nagle zaczęło się błyskać nad lasem, ale bardzo szybko burza przeszła bokiem, zraszając wszystko chwile ciepłym deszczem. Duchota opadła, a powietrze stało się rześkie. Na niebie znowu wyszło słoneczko i pojawiła się tęcza.


Fot. Marek Herman.


Fot. Marek Herman.


Fot. Marek Herman.

Wszystko nagle ożyło, wróble zaczęły swoje amory, szpaki się zebrały i zaczęły głośno debatować, który sad wybrać na popołudniowy deser, a że było ich bardzo dużo postanowili się podzielić na grupy. Ostatnia grupa czekała na swoją kolej, a w niej niektóre bardziej nerwowe osobniki próbowały zakłócać wyjątkowo panujący ład i spokój.


Fot. Marek Herman.


Fot. Marek Herman.


Fot. Marek Herman.


Nad stawami zaczął szybować błotniak stawowy wypatrując swojej ofiary. Przed nim chowały się w zaroślach krzyżówki. Za chwile to samo miejsce odwiedził bielik, który spłoszył stado głośno krzyczących mew, bo to one stały się tym razem jego dość łatwym celem. Wydawało się, że zupełnie nie przeszkadza to czapli białej, która zajadała się znalezionymi przysmakami na brzegu nie zwracając uwagi na przerażony krzyk upolowanej mewy.


Fot. Marek Herman.


Fot. Marek Herman.


Fot. Dariusz Adamkiewicz.

Inny bielik polował nad pobliska łąką. Spadał jak kamień, kiedy na łące pojawił się jakiś gryzoń. Małe ptaki w tym czasie starały się nie wchodzić w obszar jego wzroku, jednak kiedy doszło do spotkania na łące z młodszym od siebie osobnikiem, nie przeszkadzało to ciekawskim srokom zbliżyć się bardzo blisko, by zadowolić swoją bardzo wścibską naturę. Awantury zawsze przyciągają ich uwagę, a nóż będzie można z czegoś przy okazji skorzystać. Obyło się jednak bez awantury kiedy okazało się, że młody samiec jest dwuletnim potomkiem starszego, który bytuje w okolicy obok. Sroki tak strasznie się przy tym darły zachęcając do walki, że wzbudziło to i ciekawość kruka, jednak nie było co już oglądać.Fot. Marek Paluch.


Fot. Marek Paluch.


Fot. Marek Paluch.

Na skraju lasu nie zabrakło ptasich wojowników: bażanty i cietrzewie walczyły o samice, jastrzębie o swoje terytorium.


Fot. Ryszard Dworak.


Fot. Marek Paluch.


Fot. Dariusz Adamkiewicz.

Mniejsze ptaki głośno śpiewając latały wyłapując pojawiające się coraz większe ilości owadów. Owadożercy i ziarnojady żerowały na łące wśród różnych gatunków traw. Tam było pod dostatkiem robaczków i muszek, a nasion nie sposób nawet wymienić. Łąka jeszcze nie została skoszona, więc wszystkiego było pod dostatkiem. Kląskawka polowała na owady, a kulczyki szczególnie zainteresowała bylica pospolita, żołna natomiast zadowalała się pszczołami zbierającymi nektar na łące.


Fot. Ryszard Dworak.


Fot. Marek Herman .


Fot. Dariusz Adamkiewicz.

Pluszcz zaczął żerować na dnie strumyka, a kiedy skończył znalazł suchego liścia, którego postanowił zanieść do gniazda. Wszystkiemu przyglądał się podróżniczek i zaczął nawoływać inne ptaki by zobaczyły tego, który potrafi po dnie potoków biegać wbrew prądowi. Dla podróżniczka ta umiejętność wydawała się bardzo ekstremalna i nie możliwa do wykonania.


Fot. Marek Paluch.


Fot. Marek Paluch.


Fot. Marek Paluch.


Tak mijało popołudnie w gwarze ptasich odgłosów i tętniącego życia. Żaden ptasi osobnik się nie nudził. Ludzie zajęli się swoimi sprawami nie zważając zupełnie na ptaki. Jednak między lasem i łąką rozgrywały się bardzo ciekawe sceny, którym przyglądał się jeden łoś, kormoran suszący skrzydła i kilku ukrytych dobrze ludzi, których życie ptaków interesowało od zawsze.


Fot. Dariusz Adamkiewicz.


Fot. Dariusz Adamkiewicz.


Fot. Dariusz Adamkiewicz.

Ściemniło się, ptaków już nie było słychać, gołębie spały na parapetach kamienicy, tylko ciszę przerywały od czasu do czasu pohukiwania sów, które właśnie teraz zaczęły swoje nocne życie. Ulice były prawie puste. Co jakiś czas kątami przemykały koty rozbudzone jasnym światłem księżyca.


Fot. Ryszard Dworak.Fot. Ryszard Dworak.Fot. Ryszard Dworak.Z pobliskiego drzewa wszystkiemu przyglądały się puszczyki, które teraz zaczynały nocne życie wyszukując zdobyczy w okrytym ciemnością i wyciszonym miasteczku. Puszczyki swoimi dużymi oczami spojrzały na okrągły jak kajzerka księżyc i pofrunęły przenosząc się do parku, gdzie chciały upolować szperające w ciemności myszy. Pójdźka także szykowała się na nocne łowy. Wydawało się, że nocną warte nad życiem miasta przejęły same drapieżniki.

Ostatni nie śpiący jeszcze mieszkańcy miasteczka gasili światło w swoich mieszkaniach. Zamykając oczy usłyszeli jeszcze trzepot piór nocnych ptaków znikający w ciemnościach. Teraz bezszelestnie polowały nietoperze, a od strony lasu dochodziły ciche pohukiwania sów, przy których noc wydawała się straszna i tajemnicza. Gdzieś w lesie piszczały młode lisy, a dziki wyszły na żer na pola. W ukryciu nocy rozgrywały się już inne sceny, których nikt po trudach dnia nie chciał obserwować.

Podziękowania dla autorów fotografii: Dariusza Adamkiewicza, Marka Palucha, Marka Hermana, Ryszarda Dworaka.
  Temat: Agata !!!!!!!!!
Agata

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 16327

PostForum: Hyde Park   Wysłany: 2010-10-26, 06:14   Temat: Agata !!!!!!!!!
No to teraz :roll: trudny wybór !! tyle wspaniałych zdjęć, że aż w głowie się kreci.
  Temat: Agata !!!!!!!!!
Agata

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 16327

PostForum: Hyde Park   Wysłany: 2010-10-19, 09:46   Temat: Agata !!!!!!!!!
Jest mi niezmierni miło za taki odzew :)

Mariusz :-D a może się kiedyś wspólnie umówimy na jedną i tą samą fotkę narysowaną dwoma technikami :mrgreen: ? oczywiście bez żadnej "rywalizacji" (bo takie pojęcie dla mnie nie istnieje) a tylko w granicach wspólnej zabawy :cyk: .
  Temat: Agata !!!!!!!!!
Agata

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 16327

PostForum: Hyde Park   Wysłany: 2010-10-18, 13:29   Temat: Agata !!!!!!!!!
Witam

Dziękuję Marek za temat :-D . Ja się uczę rysować i to komputerowo, więc moje prace nie są i pewno nie będą długo idealne, ale było by mi bardzo miło gdybym miała kilka takich zgód autorów fotografii, bo są przepiękne i bardzo profesjonalne. Napisać do każdego z osobna to wielkie przedsięwzięcie i bardzo pracochłonne zadanie, więc mogę jemu nie sprostać dlatego łatwiej mi będzie tutaj. W miarę wolnego czasu będę się bawić...

Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam.
Agata
 
Skocz do:  

kontakt: galeria@ptaki-foto.pl

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 17

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group designed by szpak