Strona główna   Galeria      Szukaj   Listy gatunkowe   OTOP   Testy   Atlas Ptaków   Forum   Użytkownicy   Rejestracja   Zaloguj   Regulamin   FAQ   UWAGA cookie!

FOTOGRAFICZNA GALERIA PTAKÓW FOTOPTAKI Strona Główna

Autor Wiadomość
  Temat: Gdyby Picasso fotografował ptaki - konkurs fotograficzny
Hubwerto

Odpowiedzi: 107
Wyświetleń: 103456

PostForum: Konkursy FOTOPTAKI   Wysłany: 2011-03-08, 21:00   Temat: Gdyby Picasso fotografował ptaki - konkurs fotograficzny
Witam po przerwie. Dziękuję Państwu za Wyróżnienie, miłe słowa i gratulacje :-) Hani gratuluję oryginalnej pracy i niecodziennych pomysłów.
Historia powstania tego zdjęcia z marszu jest taka zwyczajna, niezwyczajna. Zbieg kilku okoliczności w krótkim czasie, przypadek i szczeście. W fotografii przyrodniczej, to zresztą normalne. Tego dnia słońca nie było za wiele, dopiero przed zachodem wyjrzało zza chmur. Wtedy na suchym konarze usiadła czapla... ISO 100, F-29... Pewnie można było lepiej, ale słońce zatrzymać potrafił tylko Kopernik. Co z tego wyszło zobaczyłem, dopiero w domu :-) Pozdrawiam serdecznie Uczestników Konkursu i Użytkowników i raz jeszcze Dziękuję.
  Temat: Gdyby Picasso fotografował ptaki - konkurs fotograficzny
Hubwerto

Odpowiedzi: 107
Wyświetleń: 103456

PostForum: Konkursy FOTOPTAKI   Wysłany: 2011-02-12, 23:39   Temat: Gdyby Picasso fotografował ptaki - konkurs fotograficzny


35. Czapla siwa na tle tarczy słonecznej. Kształt tarczy nie w stylu Picassa ale... :)
  Temat: Czym wabicie ?
Hubwerto

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 10846

PostForum: O etyce i technice fotografowania ptaków   Wysłany: 2009-11-22, 22:30   Temat: Czym wabicie ?
Powiem tak: myszołów jako dziki przedstawiciel jastrzębiowych zje tyle porcji rosołowych ile zechce, lub tyle ile będzie mógł. A to zależy od dostępności normalnego pokarmu, w postaci przede wszystkim gryzoni i od warunków w jakich będzie mógł korzystać z przgotowanej przez Ciebie stołówki. Może zdarzyć się tak, że myszołów w dużym stopniu uzależni się od wykładanych przez Ciebie porcji i nie będzie mu się chciało intensywnie uganiać za gryzoniami. Może być też i tak, że do stołówki będzie zaglądał tylko wtedy kiedy nie upoluje nic lub prawie nic w swoim naturalnym środowisku. Sam, w oparciu o systematyczne obserwacje, musisz rozpoznać ten problem i ustalić np. czy myszołów przylatuje sam, czy może z przyjaciółmi, czy przylatując nie ryzykuje zbyt wiele, jak często i kiedy przylatuje itp.
Przy dokarmianiu zwierząt trzeba pamiętać o tym aby było to konsekwentne i nieprzypadkowe działanie. O tym żeby w czasie silnych mrozów, dużej pokrywy snieżnej itp. nie zapomnieć o kimś kto czeka na to co otrzymywał w pogodowo lepszym czasie... Pozdrawiam.
  Temat: mam syna
Hubwerto

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 12865

PostForum: Hyde Park   Wysłany: 2009-04-28, 23:36   Temat: mam syna
Serdecznie gratuluję. Dużo zdrowia życzę.
 
Skocz do:  

kontakt: galeria@ptaki-foto.pl

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 17

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group designed by szpak