Strona główna   Galeria      Szukaj   Listy gatunkowe   OTOP   Testy   Atlas Ptaków   Forum   Użytkownicy   Rejestracja   Zaloguj   Regulamin   FAQ   UWAGA cookie!

FOTOGRAFICZNA GALERIA PTAKÓW FOTOPTAKI Strona Główna

Autor Wiadomość
  Temat: Wyniki Konkursu Nationa Geographic
mnawrocki

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 25402

PostForum: Hyde Park   Wysłany: 2011-12-01, 11:23   Temat: Wyniki Konkursu Nationa Geographic
Fotka w miarę ale ciachnięte skrzydła można by poprawić :)
  Temat: Wyniki Konkursu Nationa Geographic
mnawrocki

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 25402

PostForum: Hyde Park   Wysłany: 2011-12-01, 10:54   Temat: Wyniki Konkursu Nationa Geographic
http://przewodnik.onet.pl...,foto-male.html

Ciekaw jestem waszych wrażeń po obejrzeniu zdjęcia które wygrało konkurs NG?
Ja jestem w lekkim szoku co za artyzm :)
  Temat: Budowanie czatowni w minutę
mnawrocki

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 7042

PostForum: Hyde Park   Wysłany: 2011-10-23, 11:29   Temat: Budowanie czatowni w minutę
No Marku trochę śmiechu było ale ta minuta trwała w rzeczywistości 8 godzin :)
  Temat: Mały jest piekny - konkurs
mnawrocki

Odpowiedzi: 86
Wyświetleń: 70405

PostForum: Konkursy FOTOPTAKI   Wysłany: 2011-10-15, 18:08   Temat: Mały jest piekny - konkurs
Skoro dziś 15 października to należałoby ogłosić wyniki konkursu.
Wbrew pozorom wybór tego jednego zdjęcia nie był łatwy i chętnie bym wybrał więcej niż jedno ale słowo się rzekło i musi być jedna nagroda.
A więc...
The winner is Marcin Stefańczyk.
Urzekło mnie to zdjęcie przedstawiające tego małego ptasiego przedstawiciela.
Marcinie pisz na priva celem odebrania zasłużonej nagrody.
Dziękuj wszystkim na taki duży odzew na konkurs postaram się jeszcze coś zorganizować w najbliższym czasie.
Pozdrawiam
  Temat: Mały jest piekny - konkurs
mnawrocki

Odpowiedzi: 86
Wyświetleń: 70405

PostForum: Konkursy FOTOPTAKI   Wysłany: 2011-09-02, 20:33   Temat: Mały jest piekny - konkurs
Temat daje sporą dowolność ale oczywiście pisklaków nie chcemy :) Nie znaczy też że chcemy zdjęcia samych mysikrólików :) Chodzi mi trochę o kontrast między tym co fotografować można u mnie czyli bielikami a małymi przedstawicielami ptasiej fauny tak to bym widział. Pozdrawiam
  Temat: Twój skrzydlaty okaz tego lata
mnawrocki

Odpowiedzi: 77
Wyświetleń: 78928

PostForum: Konkursy FOTOPTAKI   Wysłany: 2011-08-31, 18:27   Temat: Twój skrzydlaty okaz tego lata
Operacja Sinavica
Od dawien dawna moim fotograficznym marzeniem było sfotografowanie kraski. To marzenie było przekładane z roku na rok i tak mijały lata. W tym roku dzięki zaproszeniu kolegi Bogdana z Bułgarii dane mi było spróbować zrealizować to marzenie. Postanowiłem polecieć do Bułgarii samolotem choć jako wielbiciel ptasich lotów nie należę do wielbicieli tego środka transportu. Lot minął szybko i już po 2 godzinach wylądowałem w Sofii. Szybkie powitanie z kolegą i ruszamy w stronę granicy z Rumunią. Przełamujemy barierę językową rozmawiając z języku angielskim, po 4 godzinach wspólnej jazdy jakoś udaje nam się dogadywać bez większych problemów. Zbliżamy się do celu naszej podróży wytężam wzrok w poszukiwaniu czegoś niebieskiego. Nagle jest pierwsza kraska przelatuje tuż przed szybą samochodu potem dwie kolejne. I tak widzę po drodze jeszcze kilka kolejnych. Jesteśmy u celu meldujemy się w tajemniczej agroturystyce, która bardziej przypomina młyn niż miejsce noclegowe. Jak miało się okazać potem bardzo miłe miejsce z miła i gościnną atmosferą z bardzo dobrą tradycyjną kuchnią.
I co najważniejsze oddalone od miejsca gdzie mamy fotografować o jakieś 10 minut drogi. Ruszamy na rekonesans aby przygotować miejsce na jutrzejsze zdjęcia o poranku. Zbliżamy się i już z daleko widać całą masę latających żołn a między nimi latające większe kraski. Szczęka opadła mi i nie chciała powrócić na swoje miejsce. Dwie duże kolonie w tym miejscu jedna tylko zdominowana przez żołny myślę że śmiało można ocenić ją na jakieś 40-50 par a druga kolonia to połączenie żołn i krasek. W miejscu tym jakieś 20 par krasek i 40 par żołn. Ruch jaki się tam odbywał można spokojnie porównać do ruchu na największych lotniskach na świecie. Ptaki były wszędzie ku mojemu zaskoczeniu gniazda żołn i krasek znajdywały się przy samej piaskowej drodze przecinającej wąwóz i to na wysokości 1-1,5m nad ziemią.
Po objeździe terenu i przygotowaniu miejsca na poranne fotografowanie udaliśmy się na spoczynek. Rano 4:30 budzić nieubłaganie zrywa nas na nogi. Jak miało się okazać dwanaście kolejnych poranków to pobudka o tej samej porze. Szybko docieramy do celu rozkładamy namiot i siadamy jest jeszcze szarówka więc zamykam oczy i drzemię.
Po pół godzinie oczy otwiera mi charakterystyczne krakanie kraski. Szybko obserwuję teren przez wizjer, kraska siedzi na przygotowany wcześniej patyku i wyraźnie stara się nas obudzić swoim krakaniem. Po chwili odlatuje ale za chwilę wraca i siada już spokojniej, światła jeszcze nie ma za wiele ale zaczynam pstrykać. Pstryk i kolejne marzenie w tym roku udaje mi się zrealizować. Ciarki przebiegają po plecach.
Okazuje się że po chwili na patyku już są 2 kraski a potem odbywa się mini walka między dwoma parami o dominację na górującym nad terenem patyku. Sesja z kraskami trwa półtorej godziny. Światło niestety w czasie całego pobytu nie dawało szans na zrobienie nie przepalonych zdjęć powyżej 2h po wschodzie słońca. Tak samo było o zachodzie słońca dwie godziny przed zachodem było najlepsze światło do robienia zdjęć. Spędziłem 3 poranki i 2 zachody słońca w tym wąwozie. Udało mi się wykonać zdjęcie krasek i żołn, które chętnie siadały w miejscach które im przygotowaliśmy. W trakcie fotografowania myślałem że może uda się zrobić zdjęcie żołny i kraski w tym samym momencie na patyku ale ten kadr muszę sobie zostawić na kolejną wizytę w Bułgarii.
Po 3 dniach w tym magicznym miejscu miałem przez kilka dni syndrom spławika jaki ma wędkarz, który patrzy na niego zbyt długo. Jak zamykałem oczy widziałem kraski i żołny. Jedyna pamiątka oprócz zdjęć z tego miejsca to niesamowicie kolorowe pióro kraski które znalazłem w tym miejscu. Po wykonaniu misji mojej operacji ruszyliśmy dalej w stronę Warny w poszukiwaniu innych ptasich tematów. Operacje sinavica uważam za wykonaną. Sinavica to oczywiście w języku bułgarskim kraska.
  Temat: Warsztaty fotografii przyrodniczej
mnawrocki

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1555

PostForum: Hyde Park   Wysłany: 2010-10-08, 15:25   Temat: Warsztaty fotografii przyrodniczej
Więcej pod linkiem: www.warsztatyprzyrodnicze.pl
Sezon się powoli zaczyna zapraszam chętnych.
Pozdrawiam
MN
  Temat: Super gratulacje
mnawrocki

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 11452

PostForum: Hyde Park   Wysłany: 2007-03-24, 21:44   Temat: Super gratulacje
narazie nie moge bo zapesze :)
  Temat: Super gratulacje
mnawrocki

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 11452

PostForum: Hyde Park   Wysłany: 2007-03-23, 10:51   Temat: Super gratulacje
Dziękuje wszytkim za ciepłe słowa dużo, czasu, cierpliwości i pracy włożyłem w te zdjęcia ale było warto. Ambitne plany na ten rok są jak sie uda będzie co pokazywać:) Pozdrawiam
 
Skocz do:  

kontakt: galeria@ptaki-foto.pl

Strona wygenerowana w 0,44 sekundy. Zapytań do SQL: 17

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group designed by szpak