Strona główna   Galeria      Szukaj   Listy gatunkowe   OTOP   Testy   Atlas Ptaków   Forum   Użytkownicy   Rejestracja   Zaloguj   Regulamin   FAQ   UWAGA cookie!

FOTOGRAFICZNA GALERIA PTAKÓW FOTOPTAKI Strona Główna

Autor Wiadomość
  Temat: Marek Schackemy 'Schadok" nie żyje
sokens

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 17971

PostForum: Komunikaty i ogłoszenia Redakcji   Wysłany: 2016-03-10, 18:56   Temat: Marek Schackemy 'Schadok" nie żyje
Dla zainteresowanych, pożegnanie Marka odbędzie się w poniedziałek 14.03.2016 o godz. 9.00 w Siemianowicach Śląskich w kaplicy przy ulicy Wróbla.
  Temat: Marek Schackemy 'Schadok" nie żyje
sokens

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 17971

PostForum: Komunikaty i ogłoszenia Redakcji   Wysłany: 2016-03-09, 22:40   Temat: Marek Schackemy 'Schadok" nie żyje
Dla mnie to tym bardziej wstrząs, była to osoba wprowadzająca mnie w tajniki fotografii przyrodniczej ...
  Temat: Marek Schackemy 'Schadok" nie żyje
sokens

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 17971

PostForum: Komunikaty i ogłoszenia Redakcji   Wysłany: 2016-03-09, 21:51   Temat: Marek Schackemy 'Schadok" nie żyje
Przykro mi poinformowac, iz dziś rano zmarł nasz forumowy kolega Marek Schackemy "Schadok".

Pragnę wyrazić szczere współczucia dla jego rodziny.
  Temat: Fotografia dla wytrwałych
sokens

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4246

PostForum: Hyde Park   Wysłany: 2016-03-05, 21:42   Temat: Fotografia dla wytrwałych
Hanka to słowa Emila Dzieniaka jak na samej górze napisałem :) tyle na maturze z polskiego nawet nie potrafiłem sklecić :)
  Temat: TELEKONWERTER SIGMA x1,4
sokens

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1474

PostForum: Sprzedam   Wysłany: 2016-02-14, 14:04   Temat: TELEKONWERTER SIGMA x1,4
sprzedam jak w temacie
  Temat: Fotografia dla wytrwałych
sokens

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4246

PostForum: Hyde Park   Wysłany: 2016-02-08, 20:59   Temat: Fotografia dla wytrwałych
Poniżej kilka słów Kolegi Emila na temat nowej pozycji:


Można swoją wiedzę o fotografowaniu ptaków zawrzeć w jednej książce, co autorom się udało, ale....to kolejna pozycja na wydawniczym rynku, która traktuje o wszystkim i ...o niczym. Tak na prawdę zawartość książki to arkana, które każdy fotograf przyrodniczy nabywa i przyswaja z biegiem czasu mimo tego, że wie i zna większość tematów i zagadnień. Czy może być pierwszym krokiem do pasji fotografii przyrodniczej? Niestety nie, albowiem poruszanie się po świecie przyrody wymaga swoistego taktu i doświadczenia, które albo się posiada albo nie. Jeśli nie, można się nauczyć rozumieć przyrodę, ale pod okiem dobrego nauczyciela. Dla wieloletnich praktyków treść książki to banały. Niestety zawiera też treści wręcz wskazówki z pogranicza etyki lub ją przekraczające. Tak jest np. z wabieniem ptaków głosem. Autorzy zapomnieli naświetlić negatywne skutki takiego wabienia i konsekwencje jakie mogą spowodować, skupiając się jedynie na tym jak wabić. Zapomnieli dodać, iż w znakomitej większości jest to mało skuteczne a często szkodliwe, powodujące wręcz przepędzenie obiektu pożądań z rewiru, w którym planowało się fotografować. Umknęło też autorom (zakładam iż specjalnie nie zdradzali swej tajemnicy ), iż przygotowanie odpowiedniego głosu do wabienia jest nie lada sztuką, pozostawiając czytelnikom dowolne eksperymentowanie aż do skutku, oczywiście opłakanego, czytaj - całkowitego przepłoszenia. Zapomniano dodać, że wabienie głosem owszem wabi, ale też innych konkurentów oraz drapieżniki polujące na wymarzony obiekt fotki. Czy to ma coś wspólnego z wytrwałością? Czy to ma coś wspólnego z poznaniem gatunku, osobnika, jego zwyczajów? Szerokie grono odbiorców książki zechce zapewne po jej przeczytaniu spróbować swoich sił i przy obecnym dostępie do sprzętu ruszy w pola i lasy. Fotograf przyrodniczy to intruz, gość w leskie , któremu przyroda pozwala na czasowy pobyt, ale nie cierpi, gdy gość wali pięścią w drzwi. Chyba chochlik drukarski przewrotnie i złośliwie zamienił słowa w tytule z "niecierpliwych" na "wytrwałych"

Jeszcze raz o książce. Poproszono mnie abym odniósł się do zawartości nowej publikacji.
Nowa pozycja na bardzo skromnym wydawniczym rynku o fotografii przyrodniczej to istotnie rzecz godna uwagi lub wręcz posiadania takiej w swych zbiorach. Tym wnikliwiej się czyta taką książkę w nadziei na zdobycie nowej wiedzy a najczęściej jako repozytorium tego, czego się nie znajduje na forach, blogach, galeriach i innych miejscach w Internecie. Moje zdumienie jednak osiągnęło poziom krytyczny po przeczytaniu części i zaglądnięciu w kolejne rozdziały.
Kodeks etyczny to dział rozpoczynający książkę i chwała autorom za to,
ale ale….. albo ja czegoś nie rozumiem, albo mnie znany kodeks traktuje o czymś zupełnie innym. Mam rozumieć, że każdy ma chyba swój własny kodeks i jego rozwinięcie? Osobiście uznaję, jak i wielu innych fotografów, wypracowany Kodeks etyczny fotografii przyrodniczej ZPFP. I ten stanowi dla mnie punkt odniesienia.
Fotosnajperka (?) – bardzo zgrabne określenia które forsują autorzy, aby zostało wprowadzone do powszechnego użycia. Ba, nawet zdefiniowali iż to szeroko pojęte fotografowanie z użyciem długich teleobiektywów. To znaczy ile musi mieć żebym mógł uprawiać fotosnajperkę i czy osłona też się liczy czy nie? A jeśli mam krótki taki rosyjski oryginał to może być?
Wejście w lekturę zaczynamy od przygód autora, które miały podkreślić , że to nie łatwe hobby i to tylko dla wytrwałych. Dalsze części książki utwierdziły mnie w przekonaniu, że to pozycja o wszystkim i niczym albowiem większość tych informacji bez większego wysiłku, a nawet bez wysiłku w ogóle można znaleźć w sieci.
OK, bez gołosłowia.
To jak to jest z tym Gitzo, jest ostatecznie dobre czy nie? System zakrętek (blokady nóżek) jest wadliwy czy nie? Sugerowanie odpowiednika tańszego i równie solidnego to propozycja rodzaju - zróbmy sobie trochę dziecka ale tak nie do końca. Mam nadzieję, że nie celowo przemilczeli, iż generalnie nośność statywów z zakrętkami blokującymi nóżki jest najmniej połowę większa i stabilniejsza niż z zapinkami-zatrzaskami, które to są równie wrażliwe na te same zanieczyszczenia i niemal nie do wyczyszczenia( w przeciwieństwie do zakręcanych) . Autorzy przytaczają ocenę poruszonych zdjęć na głowicy kulowej w połączeniu z groundpodem vs. nie poruszone z zestawu Gitzo i Wimberleyem. Panowie zapomnieli wskazać na podstawowe błędy doboru głowicy do sprzętu . Każde foto może być poruszone, jeśli wciskamy spust migawki paluchem, zwłaszcza z dość ciężką lufą 300/2.8 + ext 1,4 na głowicy kulowej! A wystarczyło wskazać na techniczny aspekt mocowania ciężaru (środka ciężkości) ponad lub pod poziomą osią obrotu głowicy.
Zachwyt nad głowicą video Manfrotto nie dziwi w świetle dyskryminującej opinii na temat głowic gimbalowych. Panowie autorzy ! Głowicę gimbalową wyważa się z zestawem i nie ma potrzeby jej blokowania śrubami! Tymi ustawia się tylko płynność jej ruchów! Poprawnie wyważona głowica z najcięższym kilkunastokilogramowym zestawem daje się prowadzić przy pomocy … bawełnianej nici krawieckiej.
Sumując, będąc laikiem dalej nie wiedziałbym czym się kierować w doborze sprzętu w teren i porad szukałbym na forach i filmikach z testów na YouTube a nie rzadko dobry opis znajdziemy w opisie przedmiotu na aukcji, a wspomnę, że fora tematyczne poświęcają specjalne działy takim opisom praktycznym. Dwanaście fotografii uzupełniających ten rozdział nie pokazało mi nic czym można pomóc w wyborze i doborze sprzętu w teren.
Narracje z przygód które okraszają tę książkę powinny się znaleźć albo na blogu albo w oddzielnej książce nie zaś w wydaniu „know how”
Osłony maskujące na aparat i obiektyw – eh….. doświadczony fotograf wie, że chronią…. przed…. wyśmiewaniem przez szpanerów i dodają „powagi i profesjonalnego wyglądu”. Tak naprawdę działają tylko na ludzi a w wyjątkowo sporadycznych wypadkach na zwierzęta i zabezpieczają przed porysowaniem. Najbardziej zaś skuteczna ochrona przed deszczem to…. schować sprzęt. Ręka w górę, kto robił zdjęcia w deszczu i coś sfotografował !
Nęcenie i nęciska – krótka decyzja autorów – legalne czy nie ? Jeśli nielegalne i nieetyczne to po co pisać dalej. Wykładanie padliny jest przestępstwem czy nie jest, a jeśli jest co stwierdzają autorzy, to po co opisywać ten sposób nęcenia. Dla kogo to ma być poradnik? Dla nowicjuszy?
Cierpliwie dotarłem do miejsca gdzie stwierdza się, że „ptaki nie mają – albo mają słabiej wykształcone - zmysły węchu i słuchu (oprócz sów)” zatem dział o wabieniu ptaków głosem to stek bzdur! Nie dość tego opisany w sposób wyjątkowo szkodliwy dla ptaków bez zastanowienia i wiedzy. Panowie autorzy , HALOO… widzieliście kiedyś fonogram np. słowika ? Słyszeliście może zwolnione tempo śpiewu świerszczaka? Skoro ptaki są głuche to prezentowany krętogłów siedzący na głośniku !! jest zaprzeczeniem Waszych słów pod zdjęciem !! Skoro są głuche to po cholerę je wabić głosem!!!!!!!
Tutaj podziękuję już autorom za dalszą część banialuk jakie wypisują gdyż książka roi się od stwierdzeń sprzecznych z sobą lub takich, które nie mówią nic poza tym, iż autorzy o czymś wiedzą.
Znaczna część bo około 2/3 to fotografie, 1/3 to blogowanie zaś ostatnia 1/3 to okrojone wiadomości powszechnie dostępne w sieci.
Drodzy czytelnicy książki, usilnie starałem się wcielić w początkującego fotografa przyrody o dużym zasobie cierpliwości i ilekroć podążałem jakąś ścieżką wskazaną przez autorów lądowałem w ślepym zaułku. Jako zaś doświadczony fotograf przyrody mogę stwierdzić, że obcowania z przyrodą mogą nauczyć się tylko pokorni wobec niej i to pod okiem doświadczonego kolegi, który wprowadzi nas w pewne arkana. Całej reszty doświadczenia niestety musicie nabyć w terenie, na własnej skórze poświęcając temu hobby ogrom czasu i energii. Oczywiście fora fotoprzyrodnicze będą też skarbnicą wiedzy lepszą niż ta książka. Może nie miałbym i nic przeciw ładnemu opakowaniu niczego, co ma się sprzedawać bo jest „trendy” ale mam, jeśli upowszechnia się szkodliwe bzdury mające wpływ na negatywny stosunek do fotografów przyrody. Fotograf przyrody ma, podobnie jak lekarz, obowiązek w pierwszej kolejności nie szkodzić.
Jeśli książka kogoś zachwyciła zdjęciami i opisami to życzę powodzenia w tym hobby, macie prawo mieć swoją opinię. Przygoda z fotografią przyrodniczą zmusi Was niejednokrotnie do weryfikacji tego zachwytu.

Post Scriptum do książki.
Kilkanaście godzin temu opisałem swoje wrażenia o książce. Nie musiałem długo czekać na podchwytliwe pytanie, czy aby nie jestem uprzedzony do autorów i przez to złośliwy.
Odpowiadam.
Nie, nie jestem uprzedzony, bowiem nie znam autorów, a nawet gdybym znał, to wolałbym napisać wprost a nie udawać, że nic się takiego w sumie nie stało. Niestety stało się i to sporo złego, o czym poprzednio napisałem.
Nie wspomniałem o takich potknięciach jak "głowica typu wimberley" choć jest to nonsens a typ to gimbal lub z polska - kołyskowa, podstawki groundpod - to tzw skimmery lub ground pod -y i nie metalowe a plastykowe. Metalowe to tzw domowy wyrób. Nie popieram też instruktarzu jak się utopić na bagnach czy też z pływadełkiem. Jest to wysoce niebezpieczne i ryzykowne zwłaszcza dla nowicjuszy, a publikowanie takich porad jest nieodpowiedzialne mając w pamięci tragiczne zdarzenia. Chcąc być złośliwym, musiałbym stwierdzić - autorzy - nauczcie się odróżniać gatunki - prezentacja myszołowa jako bielika? Emotikon wink Wstyd.
Zatem czy byłem złośliwy pisząc poprzednio?
Autorzy powinni poprzestać na dalszym robieniu fajnych zdjęć, bo to potrafią. Pisanie niech zostawią komuś innemu.
O, i tu byłem złośliwy.
  Temat: Siatka maskującą 6x4,5m
sokens

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1390

PostForum: Sprzedam   Wysłany: 2015-12-27, 18:34   Temat: Siatka maskującą 6x4,5m
http://allegro.pl/siatka-...5885812600.html
  Temat: Zdjęcie miesiąca Marzec 2015r
sokens

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 14932

PostForum: Zdjęcie miesiąca   Wysłany: 2015-04-05, 19:17   Temat: Zdjęcie miesiąca Marzec 2015r
od początku miałem faworyta :)
  Temat: Zdjęcie miesiąca lutego 2015
sokens

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 18205

PostForum: Zdjęcie miesiąca   Wysłany: 2015-03-14, 21:27   Temat: Zdjęcie miesiąca lutego 2015
no napociłem sie przy wyborze :) ale poszło
  Temat: Zdjęcie miesiąca Grudzień 2014
sokens

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 20839

PostForum: Zdjęcie miesiąca   Wysłany: 2015-01-09, 23:32   Temat: Zdjęcie miesiąca Grudzień 2014
Dziękuję wszystkim za oddane głosy :) sprawiliście mi dużą przyjemność, jeszcze raz bardzo dziękuję, pozdrawiam
  Temat: Adrian Ciechanowski nie zyje
sokens

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 31033

PostForum: Komunikaty i ogłoszenia Redakcji   Wysłany: 2014-08-19, 21:18   Temat: Adrian Ciechanowski nie zyje
Najszczersze wyrazy współczucia
  Temat: Zdjęcie miesiąca kwietnia 2014
sokens

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 19951

PostForum: Zdjęcie miesiąca   Wysłany: 2014-05-10, 12:17   Temat: Zdjęcie miesiąca kwietnia 2014
ciezko było :)
  Temat: Konkurs Latajace cuda natury
sokens

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 16639

PostForum: Hyde Park   Wysłany: 2014-04-16, 08:41   Temat: Konkurs Latajace cuda natury
to ja sie zglaszam do spolki z panem Danielsem i Jemsonem a przekimie u Ciebie to na panu Stasiu oszczedzimy i jakies dobre zarcie zamowimy ;)
  Temat: Etui na telefon z sową :)
sokens

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1246

PostForum: Hyde Park   Wysłany: 2014-04-14, 18:43   Temat: Etui na telefon z sową :)
Moja kobita ma ostatnio dużo wolnego czasu jak to na macierzyńskim :)
Zrobiła mi takie cudo, jakby ktoś był zainteresowany info na prv.

  Temat: Floating Hide czyli pływadełko
sokens

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 6904

PostForum: Sprzęt fotograficzny i programy do obróbki zdjęć   Wysłany: 2014-02-24, 21:11   Temat: Floating Hide czyli pływadełko
jak kupisz ro wpadne wypróbować :)
  Temat: PTAKI POLSKI A.Kruszewicz TOM1 + TOM2 + 3CD
sokens

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 2263

PostForum: Sprzedam   Wysłany: 2014-02-18, 15:48   Temat: PTAKI POLSKI A.Kruszewicz TOM1 + TOM2 + 3CD
:) może zamiast nowego wydania zrobi książkę kucharską gdzie opisze jak dobrze przyrządzić upolowane zwierzęta:)
  Temat: PTAKI POLSKI A.Kruszewicz TOM1 + TOM2 + 3CD
sokens

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 2263

PostForum: Sprzedam   Wysłany: 2014-02-17, 12:52   Temat: PTAKI POLSKI A.Kruszewicz TOM1 + TOM2 + 3CD
http://allegro.pl/ptaki-p...3983124138.html
  Temat: Książki gazety
sokens

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1180

PostForum: Sprzedam   Wysłany: 2014-02-01, 19:29   Temat: Książki gazety
1 http://allegro.pl/las-w-o...3933460169.html

2 http://allegro.pl/ptaki-p...3933527046.html

3 http://allegro.pl/atlas-p...3933525553.html
  Temat: Zdjęcie kwartału X-XII 2013
sokens

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 12940

PostForum: Zdjęcie miesiąca kwartału   Wysłany: 2014-01-28, 23:03   Temat: Zdjęcie kwartału X-XII 2013
chyba bede losowal :) albo rzuce kości a moze wyliczanka :/
  Temat: D300s
sokens

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 1555

PostForum: Sprzęt fotograficzny i programy do obróbki zdjęć   Wysłany: 2013-08-18, 15:58   Temat: D300s
może mi ktoś zdradzić na jakim najwyższym ISO można fotografować z D300s. W moim D90 ISO1000 to max. jak to wygląda w 300s? prosiłbym z przykładami!

można na foto@lukaszsokolowski.pl przesyłać fotki jak nie chce Wam się wklejać na forum. z góry dzięki :)
  Temat: Nowa puszka Nikona
sokens

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 2626

PostForum: Sprzęt fotograficzny i programy do obróbki zdjęć   Wysłany: 2013-07-25, 09:57   Temat: Nowa puszka Nikona
kurde sie doczekać nie umie, bo sie cały czas zastanawiam nad nowym body D300s / D600, może D400 będzie rozwiązaniem, oby nie zabił ceną :)
  Temat: Neopren
sokens

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 7603

PostForum: Sprzęt fotograficzny i programy do obróbki zdjęć   Wysłany: 2013-06-13, 16:10   Temat: Neopren
Dokladnie o tej czarnej pisze. To taki sprasowany material z neoprenem. Nawet jesli material z wierzchu bedzie wilgotny neopren nie przepusci wody do szkla.
  Temat: Neopren
sokens

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 7603

PostForum: Sprzęt fotograficzny i programy do obróbki zdjęć   Wysłany: 2013-06-13, 14:03   Temat: Neopren
Z góry jest naklejona jakaś cieńka tkanina, u spodu neopren 4mm.
  Temat: Neopren
sokens

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 7603

PostForum: Sprzęt fotograficzny i programy do obróbki zdjęć   Wysłany: 2013-06-13, 13:36   Temat: Neopren
skonczyłem to sie pochwale. Jakby ktos miał dostęp do neoprenu camo to chętnie skorzystam
  Temat: Basen / poidelko
sokens

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 41947

PostForum: O etyce i technice fotografowania ptaków   Wysłany: 2013-06-13, 12:46   Temat: Basen / poidelko
Noszę się z zamiarem stawiania mojej budy przy poidełku na nowo bo żywotność obecnej w zastraszającym tempie dobiega końca.
Myślę nad zainstalowaniem rynny przy dachu i spustu wprost do poidełka.
Sprawdzał ktoś czy warto? Koszt wykonania i czas niewielki a zawsze jeden czy 2 kible wody mniej można przynieść.
  Temat: KUPIĘ TELEKONWERTER SIGMA 1.4
sokens

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 3193

PostForum: Kupie   Wysłany: 2013-05-14, 21:32   Temat: KUPIĘ TELEKONWERTER SIGMA 1.4
fakt :) zapomniało mi się :D dzięki Marek
  Temat: KUPIĘ TELEKONWERTER SIGMA 1.4
sokens

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 3193

PostForum: Kupie   Wysłany: 2013-05-14, 10:47   Temat: KUPIĘ TELEKONWERTER SIGMA 1.4
jak wyżej
  Temat: Gotowe Tanie pływadelko
sokens

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 4810

PostForum: Sprzęt fotograficzny i programy do obróbki zdjęć   Wysłany: 2013-05-14, 10:44   Temat: Gotowe Tanie pływadelko
Zamawia ktoś? podłączyłbym sie pod przesyłkę będzie taniej :D :D :D
  Temat: Neopren
sokens

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 7603

PostForum: Sprzęt fotograficzny i programy do obróbki zdjęć   Wysłany: 2013-04-26, 11:04   Temat: Neopren
znam ten materiał poprzednie obranko tez miałem z tego ale twarde i nie za dobrze sie układa.
  Temat: Neopren
sokens

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 7603

PostForum: Sprzęt fotograficzny i programy do obróbki zdjęć   Wysłany: 2013-04-26, 07:32   Temat: Neopren
właśnie o takie mi chodzi jak w spodniobutach, potrzebuję to na ubranko do obiektywu :)
  Temat: Neopren
sokens

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 7603

PostForum: Sprzęt fotograficzny i programy do obróbki zdjęć   Wysłany: 2013-04-22, 15:11   Temat: Neopren
ma ktoś jakiś namiar gdzie sprzedają neopren?
  Temat: SPRZEDAM NIKKOR AF ED 300/4
sokens

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1129

PostForum: Sprzedam   Wysłany: 2013-04-22, 11:40   Temat: SPRZEDAM NIKKOR AF ED 300/4
http://allegro.pl/nikkor-...3193403314.html
  Temat: [K] Nikon TC-1,4 E II
sokens

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 3298

PostForum: Kupie   Wysłany: 2013-04-15, 22:14   Temat: [K] Nikon TC-1,4 E II
a masz jak w MM 30 x 0% :)
  Temat: [K] Nikon TC-1,4 E II
sokens

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 3298

PostForum: Kupie   Wysłany: 2013-04-15, 21:42   Temat: [K] Nikon TC-1,4 E II
dołączę się do ogłoszenia :)
  Temat: [K] Nikkor 300/2.8 AF-S VR
sokens

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 11347

PostForum: Kupie   Wysłany: 2013-04-03, 13:27   Temat: [K] Nikkor 300/2.8 AF-S VR
jak został ci zbędny grosz to mi dołóż :) kupie 500/4 albo nowego VR2 :D, jak wpadniesz dam Ci pofocić :D i będzie git
  Temat: [K] Nikkor 300/2.8 AF-S VR
sokens

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 11347

PostForum: Kupie   Wysłany: 2013-04-03, 12:30   Temat: [K] Nikkor 300/2.8 AF-S VR
Widze ze ten w takim średnim stanie, 2 miesiące temu na allegro był wystawiony AF-S za 10k potem za 9k - stan bardo dobry. Poczekamy zobaczymy, wolałbym VR. Niektórzy chcą jeszcze za AF-I po 8k ale to o dużo za wysoka cena jak za nieserwisowane juz szkło.
  Temat: [K] Nikkor 300/2.8 AF-S VR
sokens

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 11347

PostForum: Kupie   Wysłany: 2013-04-02, 20:00   Temat: [K] Nikkor 300/2.8 AF-S VR
Widziałem dziś rano ale poczekam na 300/2.8 :) dzieki za pamięc
  Temat: [K] Nikkor 300/2.8 AF-S VR
sokens

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 11347

PostForum: Kupie   Wysłany: 2013-03-31, 20:06   Temat: [K] Nikkor 300/2.8 AF-S VR
500 fajnie by bylo ale 300 bardziej mobilne z tc pracuje git, z zakupem 500 wiąże się tez zmiana głowicy i plecaka, wiec na 90% 300ka bedzie
  Temat: [K] Nikkor 300/2.8 AF-S VR
sokens

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 11347

PostForum: Kupie   Wysłany: 2013-03-28, 13:11   Temat: [K] Nikkor 300/2.8 AF-S VR
no dokładnie Marek tanio a nawet 500 VR jak ktoś ma baaardzo tanio :D
  Temat: [K] Nikkor 300/2.8 AF-S VR
sokens

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 11347

PostForum: Kupie   Wysłany: 2013-03-28, 09:49   Temat: [K] Nikkor 300/2.8 AF-S VR
jak w temacie

Nikkor 300/2.8 AF-S VR lub AF-S II
  Temat: Zdjęcie miesiąca lutego
sokens

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 15190

PostForum: Zdjęcie miesiąca   Wysłany: 2013-03-14, 21:23   Temat: Zdjęcie miesiąca lutego
poszło, jedno znacznie się wyróżnia, tematycznie na czasie :)
  Temat: Sprzedam Sigma 70-200/2.8 z mocowaniem Nikona
sokens

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 2062

PostForum: Sprzedam   Wysłany: 2013-03-06, 20:53   Temat: Sprzedam Sigma 70-200/2.8 z mocowaniem Nikona
2500

http://allegro.pl/sigma-7...3077358432.html
  Temat: Sprzedam Sigma 70-200/2.8 z mocowaniem Nikona
sokens

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 2062

PostForum: Sprzedam   Wysłany: 2013-03-04, 11:37   Temat: Sprzedam Sigma 70-200/2.8 z mocowaniem Nikona
Sigma 70-200 mm f/2.8 EX APO DG HSM Macro
- obiektyw bardzo mało używany podpięty ok. 10 razy
- stan niemal idealny.
- filtr UV Marumi
- gwarancja do lipca 2014r
- wszystkie papiery pudełko etui.

  Temat: Prawie jak krogulec
sokens

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 9244

PostForum: Porozmawiajmy o ptakach   Wysłany: 2013-02-16, 12:19   Temat: Prawie jak krogulec
teraz do budy w kasku będzie trzeba chodzić
  Temat: Ile czasu ?
sokens

Odpowiedzi: 44
Wyświetleń: 33670

PostForum: Hyde Park   Wysłany: 2013-02-15, 22:59   Temat: Ile czasu ?
staram się każdy weekend, byle pogoda była, a w terenie czasem popołudniami rekonesans, zależy na ile rodzinka pozwoli.
  Temat: Prawie jak krogulec
sokens

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 9244

PostForum: Porozmawiajmy o ptakach   Wysłany: 2013-02-15, 22:57   Temat: Prawie jak krogulec
więc Panowie trzeba katalogi z bogatkami przenieść z wróblowatych do drapieżnych :)
  Temat: "Z pamiętnika początkującego ornitologa" (na wesoł
sokens

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 7222

PostForum: Hyde Park   Wysłany: 2013-02-14, 20:09   Temat: "Z pamiętnika początkującego ornitologa" (na wesoł
to nie moja koszulka, znajomy przesłał mi tylko jpg :) nawiasem mówiąc moja kobita też zna wszystkie dokładne kwoty o które uszczuplam nasz domowy budżet :) . Pewnie idzie zamówić taką na allegro,

ja projektuje sobie inną o tematyce fotograficznej. Znajomy obiecał mi taką wykonać bo ma ploter. Jak już będę miał to pokażę na forum
  Temat: "Z pamiętnika początkującego ornitologa" (na wesoł
sokens

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 7222

PostForum: Hyde Park   Wysłany: 2013-02-13, 23:22   Temat: "Z pamiętnika początkującego ornitologa" (na wesoł
cała prawda o nas wszystkich :)

  Temat: Zdjęcie miesiąca Grudzień 2012
sokens

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 25534

PostForum: Zdjęcie miesiąca   Wysłany: 2013-01-11, 17:42   Temat: Zdjęcie miesiąca Grudzień 2012
to również mój faworyt, zdecydowanie wyróżniał się, gratuluję
  Temat: Zdjęcie miesiąca Grudzień 2012
sokens

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 25534

PostForum: Zdjęcie miesiąca   Wysłany: 2013-01-06, 22:03   Temat: Zdjęcie miesiąca Grudzień 2012
dużo ich w tym miesiącu :) ale mam tez faworyta
 
Strona 1 z 4
Skocz do:  

kontakt: galeria@ptaki-foto.pl

Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 17

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group designed by szpak