Strona główna   Galeria      Szukaj   Listy gatunkowe   OTOP   Testy   Atlas Ptaków   Forum   Użytkownicy   Rejestracja   Zaloguj   Regulamin   FAQ   UWAGA cookie!

» Forum Galerii Fotoptaki » Sprzęt fotograficzny i programy do obróbki zdjęć » Dyskusje o testach » [głowice] Mocowanie pod głowicę.

[głowice] Mocowanie pod głowicę.
Autor Wiadomość

Adam Mańka 
milczek

Wysłany: 2013-03-28, 09:40   [głowice] Mocowanie pod głowicę.

W końcu dorobiłem się nowego własnego wykonania mocowania pod głowicę. Wykonał je kolega w swoim zakładzie a w zasadzie pan ślusarz, który dostał zlecenie od kolegi, wykonane wg mojego pomysłu.
Zastosowanie uniwersalne, micha, pływadło, deska, da się zamontowac do wszystkiego.
Wymiary i waga dają poczucie powności zamontowanego sprzętu. Produkt wypiaskowany. Można przykręcać, odkręcać, nitować.
Tu przypomnę jeszcze nieco złośliwy cytat jednego z kolegów ;-) :

Cytat:
Śmieszne jest dla mnie kupowanie szkła za niemal kilka czy kilkanaście tysięcy i montowanie go na prowizorkach mogących nas zaprowadzić do zabłocenia, umoczenia, zniszczenia.
Zawsze kupując ekwipunek dodatkowy weźcie pod uwagę co będzie na nim spoczywać, jak wielką wartość powierzacie patelni do naleśników i gwintowi od kolegi

A tu prototyp, który przejdzie niebawem testy terenowe, oczywiście wziąłem pod uwagę powyższe uwagi i obawy kolegi ;-) . O bezpieczeństwo sprzętu trzeba zatem dbać ;-)

W takim stanie jak na zdjęciu, bez przykręcenia na podłodze utrzymuje spokojnie gimbala ciężki obiektyw z telekonwerterami i body z gripem. O karcie w środku już nie wspomnę ;-)
Mam na testy 3 sztuki, jedna sztuka idzie w "obce" ręce, bo moje testy mogą nie być obiektywne ;-) .

fotosc
gaduła okrutna
Sylwester Cwalinski

Wysłany: 2013-03-28, 19:17   

musi to byc takie grube ??mozesz podac wymiary ? tak tylko z ciekawosci pytam :-)

Adam Mańka 
milczek

Wysłany: 2013-03-28, 20:40   

fotosc napisał/a:
musi to byc takie grube ??mozesz podac wymiary ? tak tylko z ciekawosci pytam :-)

Teoretycznie nie musi, grubość 9mm, ja wybrałem rozwiązanie "ciężkie". Takie mi odpowiada, dzięki czemu "płytka" ma u mnie uniwersalne rozwiązanie.
Generalnie mogę zrobić każdy wymiar. Kiedyś miałem gwint z kawałkiem twardej blachy 3-4 mm. Kilka mm więcej nie wpływa tak naprawdę na nic przy zastosowaniu teleobiektywu.

Odpowiedz do tematu