Strona główna   Galeria      Szukaj   Listy gatunkowe   OTOP   Testy   Atlas Ptaków   Forum   Użytkownicy   Rejestracja   Zaloguj   Regulamin   FAQ   UWAGA cookie!

» Forum Galerii Fotoptaki » Hyde Park » Szokujące zdjęcia z Libanu

Szokujące zdjęcia z Libanu
Autor Wiadomość

Marcin Stefańczyk 
rozkręcam się

Wysłany: 2013-05-03, 19:14   Szokujące zdjęcia z Libanu

To jakiś koszmar :-(
https://www.facebook.com/georges.hareb.14/photos

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2013-05-03, 20:50   

takich skur... powinni mordowac na zelecenie grup przyrodniczych razem z sasiadami a najlepiej wybic caly liban

Emil Dzienniak 
Zło konieczne

Wysłany: 2013-05-03, 22:04   

Koszmarem jest to, że oni siedzą tam uśmiechnięci i zrelaksowani po "świetnej zabawie" wiedząc, że nikt im nic nie zrobi, no bo kto i co? O tym że tak się dzieje słyszeliśmy już dawno, ale teraz dopiero widziałem zdjęcia tak dokładnie dokumentujące ile można wybić żołn, za przebywanie w których pobliżu niejeden miałby ochotę zabić fotografa. Absolutnie nie zrozumcie mnie źle, że takimi mordami sankcjonowałbym olewanie ochrony żołny czy kraski, nie. Jestem za ścisłą ochroną. Szlag człowieka tylko bierze, ze mimo iż wszyscy o tym wiedzą to siedzą na d... i jakichkolwiek sankcji nie ma. Na Cyprze biegają watahy strażników i drą siatki ale też dla "picu" po wielkich bataliach. W Libanie za jednym zamachem ubijają tyle co kłusownik w pare dni w siatce. I to nie tylko Liban. Na całym bliskim wschodzie walą do tego co u nas z największą troską jest chuchane i dmuchane - jak widać tylko po to , zeby sobie takie dranie miały do czego postrzelać.
Niech wszelkie organizacje zweryfikują sensowność ochrony. Może lepiej niech wybiją ptaki jak najprędzej, to wezmą sie za siebie.

Marcin Stefańczyk 
rozkręcam się

Wysłany: 2013-05-03, 22:47   

W Libanie strzelanie do ptaków to sport narodowy, podobnie jak na Cyprze i płw arabskim.
https://www.facebook.com/groups/156074941131763/

fotosc
gaduła okrutna
Sylwester Cwalinski

Wysłany: 2013-05-03, 22:51   

nie chcialy zolny przyleciec do PL to je wystrzelali , a w PL by mialy jak w ulu :)

to jest temat nie do wyczerpania , nie ma jeszcze organizacji swiatowych , a tam prawa nie ma wiec strzelaja jak im sie chce .

Emil Dzienniak 
Zło konieczne

Wysłany: 2013-05-03, 23:50   

Sylwek, znalazły by się sposoby, bo całą tą swoją Petrę mogliby wsadzić sobie wiesz gdzie, i sama turystyka by ich zmusiła do zaprzestania, tylko, że ptaki dla ogółu sa mało istotne i nikt z ich powodu nie zrobi awantury międzynarodowej. Chyba, ze przeliczy ile tak na prawdę kosztuje jedna zabita żołna. Ile kosztuje utworzenie rezerwatu, obszaru chronionego, parku, jakie to niesie za sobą wydatki , ile ludzi jest zatrudnionych po to by zachować ten gatunek. To wszystko kosztuje , to są gigantyczne koszty , miejsca pracy, i cała masa przedsięwzięć. Efekt tego leży w libańskim pyle na drodze pod buciorami debilów którzy postrzelali se, bo pojeść tego nie pojedzą. Gołąbki może, ale z żołny to tylko polizać, bo nic więcej.

fotosc
gaduła okrutna
Sylwester Cwalinski

Wysłany: 2013-05-04, 00:02   

Emil Dzienniak, daj mi wladze a odrazu oni i inni do komory by trafili :-) :-)

Marek Paluch 
Analfabeta od urodzenia

Wysłany: 2013-05-04, 09:40   

Cytat:
ile tak na prawdę kosztuje jedna zabita żołna. Ile kosztuje utworzenie rezerwatu, obszaru chronionego, parku, jakie to niesie za sobą wydatki , ile ludzi jest zatrudnionych po to by zachować ten gatunek.

barylka ropy jest cenniejsza

Cytat:
Emil Dzienniak, daj mi wladze a odrazu oni i inni do komory by trafili

o nie Sylwek te miejsce to ja mam juz zaklepane

turbol 
Administrator
Andrzej

Wysłany: 2013-05-04, 09:49   

Sam się zastanawiam , czy nie lepiej pieniądze z ochrony przeznaczać na opłacenie najemników , by zajęli się tym procederem. A tak na poważnie , to myślicie ,że w innych krajach gdyby pozwolić na odstrzał by nie walili do wszystkiego dla przyjemności? Wszędzie są niestety opętani manią zabijania.

Emil Dzienniak 
Zło konieczne

Wysłany: 2013-05-04, 13:42   

Andrzej, mania zabijania, to wyleczalne, na różne sposoby, choćby przez najemników. Rzeźnictwo nie da się wyleczyć, zwłaszcza na taką skalę jaka tam się odbywa. Na jednym tylko zdjęciu z żołnami jest wyrżnięte około 170 ptaków, a to jest żniwo tylko jednego dnia, i tylko jednych dupków , a tych jest więcej i mają wybite nie mniej ptaków, czy można założyć że dziennie ginie tam około 2 tysiące? Chyba można. To dość delikatny szacunek. Chyba nie masz wejścia na FB to zobaczyłbyś co zgromadziłem tam na mojej tablicy. Włosy nie chcą dęba stawać bo same wypadają z przerażenia.

TymekP 
niemowa

Wysłany: 2013-05-04, 14:03   

Mnie ciekawi co robią z tymi ptakami, bo przecież chyba tego nie jedzą. Zrozumiem jeszcze upiec grzywacza ale taką pliszke?
A jeśli je zabijają żeby zabijać to jest bez sensu

karp1225 
rozkręcam się
Robert Babisz

Wysłany: 2013-05-04, 14:05   

właśnie co te skurw...ny robią z tymi ptakami ?

fotosc
gaduła okrutna
Sylwester Cwalinski

Wysłany: 2013-05-04, 14:48   

koty zjadaja

no bo co mozna robic z tymi ptakami ???

jak bedzie kiedys zrzyta na najermnikow , to z checia sie dolacze :)sam, bym przyjal od Was zlecenie , ale zdrowie juz te :)

Birdwatcher 
małomówny
Kapitan Planeta

Wysłany: 2013-05-05, 22:45   

Liban, Cypr, Malta... MASAKRA...

nienawidzę, jak cierpią słabsi... w tym przypadku te ptaki nie mają szans... i budzi się we mnie coś na kształt chęci obrony - nie wiem, czy nie posiekałabym tych przychlastów, przedłużających sobie w ten sposób swoje małe cholerne 'ego'

Możemy sobie tu dogadzać, a da się jakoś działać? Prócz ton petycji...

Odpowiedz do tematu